Українська геральдика: на сепаратист і націоналіст – розрахуйсь!

Зліт геральдистів України на окупованій території, тобто у захопленому росіянами  Криму з анонса у лютому перетворився у нонсенс в березні. Можна відкидати політику, але як вчинити з совістю. Підігравати окупантам або відверто зраджувати батьківщину – приблизно так може трактувати пересічний патріот участь у таких ганебних проросійських заходах. Через певний час, і навіть потім ніколи за такий сепаратизм орден дадуть лише в Росії, якщо вона не потріскається і не розпадеться, а колабораціонізм, він і в Африці колабораціонізм. Ну хіба що назвати це поїздкою на море в окуповану зону через блок-пости загарбника… Ну а там випадкова зустріч з невипадково з’явившимися не то друзями, не то колегами з Росії та такими, як сам… Таке собі базарне  ярмаркування, але знову на окупованій території і, як не крути свідоме( а можливо кимось і політично умотивоване. Ще один привід згадати та поговорити про «продажних хохлів», але цього разу – «хохлів у геральдиці».

То ж між двома зльотами  у Ялті та Кіровограді виникає морально-політична колізія : на сепаратист і націоналіст – розрахуйсь! Націоналіст без лапок, бо в позитивному сенсі це ніяка не ганьба, бо лише вороги України,  як папуги повторюють страшилку про бандерівців, та те що то майже кровожерливі вампіри «на москаля».  Така от українська дійсність ХХІ століття. Час спливає, а ідіотів та зрадників не меншає, бо як же ми без них?

Українська геральдика: на сепаратист і націоналіст – розрахуйсь!

І виходить, що  з десяток «українських геральдичних колабораціоністів», м’яко кажучи, помандрує до Ялти на «уклін старшому братові» навіть не за 30 срібряників, а за безкоштовний зльотівський значок виготовлений у Москві. Мораль для когось річ іноді зайва…

В цій ситуації, як не дивно проти зльоту в Криму виступили геральдисти саме сепаратистських регіонів Луганщини та Донеччини, що вже на власному досвіді відчули атмосферу політичних  збурень та сусідство «зелених чоловічків». А   декому з інших нібито цікаві гострі відчуття. Особисто я вже мандрував вже через блок-пости Придністров’я складені з «російських миротворців» у блакитних касках майже двадцять років тому. Враження не з приємних, не говорячи вже про  те, що відчуваєш при автоматних чергах за рогом. Догляд особистих речей, перевірка документів. Здається, таке приниження не омине і тих десяти-дванадцяти «відважних» учасників російського зльоту на окупованій українській землі. Буде про що потім писати у мемуарах.

Прикро що у колег по захопленню через північного сусіда виникає розшарування та подібна політична колізія. А ще кажуть, що саме в Ялті представники Росія та кілька українських відщепенців… будуть обирати місце проведення наступного «легітимного зльоту геральдистів України». Здається, що в політичному та правовому плані це щось незвичайне.

Як це все далеке від геральдичної науки. А пригадується, як користувалися геральдикою московські царі,  що крали і привласнювали чужі символи, домальовували до великих гербів символіку захоплених земель. Що ж «малюватимуть» майже непрохані «російські гості» з українськими  відщепенцями у Криму?

От і виходить, що якщо дії оргкомітету ялтинського зльоту та «гостей з Росії» на окупованій українській території за мірками міжнародного права просто політична провокація, то участь у ньому материкових українців що? Невідомо що, як що не підігравання  політичним провокаторам сусідньої країни , яка виявилася не дуже дружньою насправді?  Вона кличе нас до нас гості…Хохли та яничари і тут «стида нє ймут», бо така в них порода та зрадницька вдача. Поки що так, без імен і прізвищ, але хочеться відкрито подивитися в очі.

 

Анатолій Авдєєв

Читать полностью: http://h.ua/story/403791/#ixzz3tFJFO7O4

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s