LOBODA і ГОЛОДОМОР

Я не демонструватиму знань щодо лободи як сільськогосподарського шкідника – видів багато. Не наводитиму рецептів того, як в Голодомор навіть з лободи українці примудрялися щось готувати. Мої думки й запитання про поп-співачку Лободу і Голодомор.

Точніше, про концерт Світлани Лободи та її московської продюсерки Нателли Крапівіної, які зібрали аншлаг в ПК “Україна” в день, коли Україна вшановувала пам’ять жертв Голодомору, після якого вона написала слово “щастя”, прикріпивши фотоальбом з її шоу-концерта на головному концертному майданчику країни.

Концерт був додатковий. Наступного дня концертів у ПК “Україна” заплановано не було. Хто або що заважало цей концерт перенести?

1. ПРОДЮСЕРУ – НІЩО.

Поважай продюсер традиції і пам’ять України, у столиці якої ти робиш свій концерт, то щонайменше можна знайти цинічний плюс хоча б у тому, що твоя співачка в роковини Голодомору зайвий день відпочине після тривалого туру, сповна насолодилася б відгуками коллег у Фейсбуці, а, може, поїде до мами. А ще – відпочили би зв’язки, це неабияк важливо для вокалістів. І Світлана, яку творчо й професійно випестив, зокрема, київський мюзикл “Екватор” – вокаліст давній, професійний, тож зв’язки мала б берегти. Втім, невмируще московське слово “чес!!!” і відверта зневага до України зробили свою справу – і концерт відбувся.

Нателла Крапівіна довела, що їй по-московськи глибоко начхати на все українське, включно зі своїм українським артистом. Раджу після солодких пестощів в Фейсбуці на адресу шоу Лободи від Гендиректора ПК “Україна” Романа Недзельського зрозуміти, що закінчивши тур “Пора домой” в роковини Голодомору концертом у Києві, продюсер артистки раз і назавжди поставив хрест на тому, щоб потрапляти в 5-ку найбільш затребуваних жінок-артистів принаймі в Україні. (Висновки всі роблять, в тому числі й замовники корпоративів.)

2. ГЕНДИРЕКТОРУ ПК “Україна” Роману Недзельському – НІЩО.

Розмова про зароблені гроші з його боку – фікція і блюзнірство, він абсолютно спокійно міг порадити перенести це шоу на 1 день. В минулому році, коли Лобода ще була “Главной тЕлкой страны”, Недзельський спокійно порадив Ані Лорак не проводити концерти в тиждень УПА в жовтні, і це спрацювало. А шоу в Лорак було більш технічно складним. Хоча, знаючи багатовекторність думок гендиректора ПК “Україна” (заразом продюсера і гітариста), можу припустити і його інтерес в тому, аби Лобода зіпсувала собі репутацію в очах українського суспільства.

3. Що завадило ЗІРЦІ перенести концерт – НІЩО.

 

І виникають питання: коли Світлана Лобода стала такою, як вона є зараз – що нормально їй виступається в цей день на сцені? Коли Президент і суспільство ТАК(!) шанують і саме в цьому році день 28 листопада? Чи тоді, коли була солісткою групи “Капуччіно” і в лікарняній палаті у продюсера Віктора Дорошенко після інсульту зі скандалами вимагала свої гроші? Чи тоді, коли виступала на Дні Москви у 2014? Чи коли купила новий дім у Підмосковних Гореничах, символічно назвавши свій тур “Пора домой”?

Жодна з причин не виправдовує демонстративний прояв артистичної зневаги до українського Голомору, особливо в Україні. Звісна річ, якщо людина не сповідує інші погляди – made in Moscow. І ще. Чому мама Світлани Лободи, яка нещодавно стала депутаткою по Київщині, не нагадала доці, що хоч та і відома, але пам’ять батьківщини, яка тебе вигодувала, треба поважати. Чому ж мамі Світлани Лободи в її партії ніхто цього не підказав? Вибори закінчилися?

Представникам вітчизняного шоу-бізнесу, які так захоплювався шоу Лободи, зовсім забувши, що то за день в історії України і чому в домах на вікнах навіть перед ПК “Україна” горіли свічки – хотілося б нагадати, що на М1 MUSIC AWARDS сцена та декорації були крутішими, звук та світло – крутіші (виходячи зі світлин Недзельського в ФБ), а не сцені – не одна Лобода. І якщо ми хочемо жити не законами Росії, а як Європа і Америка, то треба визнавати, що в день національного трауру і роковин Голодомора в Україні не може бути концертів і розважальних заходів.

Для українців усього світу – це особливий скорботний день. (Як засвідчує практика, Бог навіть від українських чемпіонів по боксу відвертається, коли їхні команди нехтують 28 листопада – згадайте фразу Віталія Кличка, що він в цьому бою не впізнавав брата). Розмови про “show must go on” навіть 28 листопада – лишіть для московського шоу-бізнесу, точніше, для тих, хто не розуміє, що співаючи ці слова Фредді Мерк’юрі мав на увазі зовсім інше.

Щодо аншлагу на самому концерті (якщо не рахувати тих, хто в Києві думає так само, як Крапівіна і не проводити паралелей із сільським господарством). Запитайте себе: чи так вже принципово було робити це додаткове (!) шоу саме у день пам’яті жертвам Голодомору? Чи прийшли б ті ж самі глядачі наступного дня? Всі погодяться, що прийшли б… Отже, цей концерт – очевидна артистична зневага публічної людини до української пам’яті, яка мала місце на головному концертному майданчику країни, Києва – Палаці Культури “Україна”.

Чи можна її трактувати як злочин і нехтування хоча б Президентського указу (якщо не норм людської моралі)? Я не юрист давати правову оцінку тому, що відбулося… Але дуже хотілося б почути бодай яку офіційну думку.

Олександр Ягольник, продюсер

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s