Чи можливі зміни у кіровоградських державних ЗМІ?

Питання про звільнення з займаної посади редактора комунальної газети “Народне слово” Валентини Бажан буде винесене на розгляд  другої сесії Кіровоградської обласної ради 7-го скликання. Відповідний проект рішення розміщено на сайті обласної ради.

У тексті йдеться:  “Обласна рада вирішила звільнити Бажан Валентину Василівну з посади головного редактора газети Кіровоградської обласної ради та обласної державної адміністрації “Народне слово”   _____ грудня 2015 року у зв’язку із закінченням строку дії контракту”.

У цьому ж проекті йдеться і про призначення нового редактора, прізвище якого не вказано, поки що  невідомо.  Як повідомив Першій електронній керівник відділу управління майном Андрій Шепель, наразі ніхто з журналістів чи управлінців не виявив бажання подати свою кандидатуру на заміщення Валентини Бажан на посаді редактора. Тому, за відсутності конкурентів, вона може й надалі очолювати “Народне слово”. І це не дивно, бо звернення до влади групи громадських діячів та ветеранів журналістики півроку тому пішло відлунням формальної відписки. Серед них було кого обирати на цю посаду, але апатія нової влади до віянь Майдану відіграв роль. А тим часом державна газета продовжувала довгий час піарити «історичну» імперську назву міста Єлисаветград, обливала брудом прихильників українських назв. І вся її діяльність та  обєктивність вимдання поверталася до читача одним відповідними боком. І це після Майдану Гідності… Чи є потреба щось коментувати. Дійшло до того, що навіть прізвище автора цієї статті почали писати з прописної літери.

Документи (резюме) приймає відділ управління майном з подальшою передачею їх на розгляд нового голови облради і голови ОДА.

Також в обласній раді підтвердили, що за редакцією газети “Народне слово” налічуються борги у сумі близько 300 тис грн, які накопичились саме за роки керівництва Валентини Бажан.А як критикувався пані Бажан попередник, який чомусь їй боргів не  залишив. У власності редакції є приміщення по вул. Чорновола та легковий автомобіль. Про власника меблів та оргтехніки редакції ЗМІ чомусь не повідомляють, але ймовірно що і це майно не арендується у обласної ради. Журналісти головного видання області місяцями працюють не отримуючи зарплати. Чи будуть вони за таких обставин стояти грою за свого головного редактора?

Згідно з законом про роздержавлення комунальних ЗМІ, борги редакції повинні покрити її нинішні власники, тобто Кіровоградська ОДА і обласна рада. Як запевнив журналістів Андрій Шепель, всю суму заборгованості засновники погасять у визначений законом період, передбачивши відповідні кошти в обласному бюджеті. Редактор же не понесе ніякої відповідальності за перетворення газети у збиткове видання.  А якщо пані нинішня редакторка залишиться в редакції і надалі у ролі керівника, то крім пордарунка у вигляді з погашення боргів отримає ще і майновий комплекс газети. Ну чим не бонус «русскому міру» від держави Україна під час кровопролиття на сході?

Для довідки слід нагадати, що саме пані Валентина Бажан не один рік очолювала на Кіровоградщині партію «Русскій блок» та інші російські організації. Від них вона відійшла, щоб  за часів Віктора Януковича очолити і «довести до фінансового та ідеологічного успіху» обласне видання «Народне слово». Від вітру останнього майдану її врятували міцні кадри з часів минулої влади та контракт на час каденції шостого скликання обласної ради, яким відбивалася трохи косметично оновлена влада.

Об’єктивно слід констатувати, що  в Кіровограді не лише приватні видання були, і є в руках власників-українофобів, але і державне «Народне слово»  було в тому ж ідеологічному таборі.І коли на це звернула увагу громадськість, від неї влада відмахнулася низкою  відписок. Чи допоже переобрання обласної ради? В новому її складі з ста колишніх обранців переобралося лише одинадцять. Новий склад вселяв би політичні надії, але є фактор партійного перефарбування. Надія на «Батьківщину», «Свободу» УКРОП, «Самопоміч» та радикалів, що з «Солідарністю» можуть сформувати проукраїнську більшість та приймуть рішення,що наведуть лад у державних ЗМІ.

Анатолій  Авдєєв

Читать полностью: http://h.ua/story/424468/#ixzz3schQWlJh

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s