Перша стадія цього проекту має на меті розміщення по вулиці Дворцовій – перед фасадами унікальних будівель, пам’яток архітектури та містобудування – інформаційних візитівок цих самих будівель із інформацією про їхню історію, із фотографіями первісного (архітектурного) вигляду. На таблицях вказано рік будівництва, прізвище архітектора, а також міфи або легенди про будинок. Інформаційна візитівка має вигляд гарного металевого кованого виробу – із поліграфічним нанесенням фотографій та тексту. Мета проекту, розповідає Дмитро Таращук, привернути увагу жителів та гостей міста до визначної архітектурної цінності будівель центральної частини міста, створити уяву значимості архітектурної автентичності шляхом занурення у минуле а також суспільного розуміння щодо її збереження.
Втім, досі мало хто знає, що, наприклад, колишній приватний будинок Марущака у Кіровограді по вулиці Дворцовій, 15/6 був побудований у 1880–1890 роках на кошти колишнього земельного гласного Івана Марущака у стилі еклектики з впливом форм бароко й своїм декоративним оздобленням складає художню цінність і є одним з архітектурних зразків міського помешкання кінця ХІХ століття. І хоча, можливо, у порівнянні із вищезгаданими пам’ятками архітектури це лише краплина у великому морі, але такі краплі значно підвищують імідж міста, як архітектурного зразка невеликих міст ХІХ ст. а також викликають цікавість жителів та гостей, спонукають до моральної відповідальності за збереження архітектурно-історичного надбання й популяризації унікальної архітектури Кіровограда по всій Україні та за її межами.
У подальшому планується встановлення таких візитівок біля всіх визначних пам’яток архітектури по Кіровограду. Окрім цього є досить цікаві ідеї щодо доповнення проекту, на кшталт показчиків вулиць міста, які ми могли бачити у Львові чи Одесі, але вони будуть з родзинкою притаманною лише Кіровограду. за матеріалами, що їх надав Дмитро Таращук http://www.kirovograd.net/science_culture/2012/10/16/proguljanki_starim_yelisavetom_____.htm |