«Прогулянки Старим Єлисаветом»

Одного разу, гуляючи по вулиці Дворцовій у Кіровограді та зупинивши погляд на старій будівлі, ми зможемо побачити те, чого раніше не помічали, переконаний Дмитро Таращук – автор проекту «Прогулянки Старим Єлисаветом», що був реалізований у рамках програми «Кіровоград – креативне місто», створеної за ініціативи заступника голови обласної ради Олександра Шаталова.
Перша стадія цього проекту має на меті розміщення по вулиці Дворцовій – перед фасадами унікальних будівель, пам’яток архітектури та містобудування – інформаційних візитівок цих самих будівель із інформацією про їхню історію, із фотографіями первісного (архітектурного) вигляду. На таблицях вказано рік будівництва, прізвище архітектора, а також міфи або легенди про будинок. Інформаційна візитівка має вигляд гарного металевого кованого виробу – із поліграфічним нанесенням фотографій та тексту.

Мета проекту, розповідає Дмитро Таращук, привернути увагу жителів та гостей міста до визначної архітектурної цінності будівель центральної частини міста, створити уяву значимості архітектурної автентичності шляхом занурення у минуле а також суспільного розуміння щодо її збереження.

Люди зможуть фотографуватися на згадку біля будівель із візитівками, краще розуміти архітектурну красу міста, адже багато хто знає будинки, які помітно одразу — вони вирізняться серед звичайних архітектурних споруд та вражають. Наприклад, є такі будинку у Києві, в самісінькому центрі, так званий Дім з Химерами. У Луцьку також є власний будинок з химерами – котедж архітектора та скульптора Миколи Голованя. В Одесі привертає увагу будинок-стіна, а Чернівці відомі пишною архітектурою, та особливою «родзинкою» міста є будинок-корабель.

Втім, досі мало хто знає, що, наприклад, колишній приватний будинок Марущака у Кіровограді по вулиці Дворцовій, 15/6 був побудований у 1880–1890 роках на кошти колишнього земельного гласного Івана Марущака у стилі еклектики з впливом форм бароко й своїм декоративним оздобленням складає художню цінність і є одним з архітектурних зразків міського помешкання кінця ХІХ століття. І хоча, можливо, у порівнянні із вищезгаданими пам’ятками архітектури це лише краплина у великому морі, але такі краплі значно підвищують імідж міста, як архітектурного зразка невеликих міст ХІХ ст. а також викликають цікавість жителів та гостей, спонукають до моральної відповідальності за збереження архітектурно-історичного надбання й популяризації унікальної архітектури Кіровограда по всій Україні та за її межами.

– Маю надію й абсолютно переконаний, що мій проект привабить до екскурсійного відвідування та додасть яскравішого іміджу тим закладам та організаціям, які знаходяться у будівлях з інформаційними візитівками, – говорить Дмитро Таращук. Він вірить, що проект сприятиме покращенню творчих умов при проведенні пленерів та інших культурно-розважальних заходів, а головне – створить атмосферу смаку до краси нашого міста.

У подальшому планується встановлення таких візитівок біля всіх визначних пам’яток архітектури по Кіровограду. Окрім цього є досить цікаві ідеї щодо доповнення проекту, на кшталт показчиків вулиць міста, які ми могли бачити у Львові чи Одесі, але вони будуть з родзинкою притаманною лише Кіровограду.

за матеріалами, що їх надав Дмитро Таращук

http://www.kirovograd.net/science_culture/2012/10/16/proguljanki_starim_yelisavetom_____.htm

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s