Кримська війна проти української геральдики

  Кримська війна в історії мала місце ще у ХІХ столітті, а от в тому що пов’язано з  сучасною українською геральдикою певні «військові дії» розпочалися наприкінці 90-х років минулого ХХ-го. Спочатку була створена перша певна прикрість зі збоєм нумерації зльотів геральдистів України, на що ніхто спочатку не звернув ніякої уваги. Але в цьому була символіка і певний рок. Севастополь, що мав приймати подвійний зліт геральдистів України  та СНД восени 1998 року, відмовився від ХІІІ зльоту геральдистів України, оголосивши, що проводиться… лише зліт СНД, і  13-й номер українського зльоту помандрував  у травень 1999 року до Києва.

Та потім все ж таки  престижні зльоти геральдистів України кримчани запрошували до себе двічі, а могло бути і тричі, до Балаклави та Фороса. А от зльотові 2014, що  мав би бути ювілейним ХХХ-тим  і проходити в Ялті, не судилося таким стати  через окупацію Крима Росією.  Любителі геральдики України, що мали намір вже збирати валізи на кінець травня оціпеніли від новин з Криму на початку березня. Така от вдача у кримчан – організовувати колотнечу майже у всьому, не лише в політиці, міжнаціональних відносинах, але і в геральдиці. Дивиною став наприклад дзвінок з Криму від його організатора Сергія Маніна у квітні з запитанням: «Вы к нам приедете?». І почувши про кордон, блок-пости, перепони та «зелених чоловічків» було від нього резюме: « Понятно! Победил национализм!!!» Коментарі зайві. Через Путіна і Росію дружба між фахівцями та любителями геральдики зазнала великих тріщин…

Політичний відбиток від Майдану та анексії Криму наклав глибокий відбиток навіть на подальший вибір заміни місця зльоту. Донбасівці, де ще було все тихо, але наслухавшись про Майдан, пропонували зібратися в Кіровограді або Смілі на Черкащині, до чого майже всі і зголосилися, але почувся… окрик з Москви» – «Украинский слет будет в Ялте! Любые другие в Смелой или еще где – нелигитимны!!!»  Останнє було б смішним і комічним, як би не було дійсністю. Роль Путіна в українській геральдиці самозванно взяв на себе голова Російської спілки геральдистів Костянтин Моченов. Спочатку це виглядало безневинною допомогою яка полягала у виробництві значків для учасників зльоту, залишки яких звичайна річ слугували потім комерційною здобиччю. Другою ластівкою стала російська літера «Ы» у слові «Україна» на значку зльоту у Збаражі, а потім більше – значок зльоту у Форосі став повністю «російськомовним» з вилученням української державної мови. Апогеєм нахабства сусіда можна вважати самочинне встановлення … нумерації українських зльотів та оголошення  «нелігитимними» тих, на які Костянтин Моченов не отримував запрошень!!! А чи обов’язково було його запрошувати його у якості гостя чи «смотрящого»?

Але нахабство російських колег-гостей цим не обмежувалося. Вони почали вимагати права голова в у суто українських справах – призначенні місця проведення наступних українських зльотів!!! Саме тому зльоти мандрували у Форос, Луцьк та Львів. До речі, останнє місто відмовилося організовувати «зліт для росіян», пославшись на відсутність бажаючих організаторів. Через це в ознаменування ХХ річниці проведення українських зльотів ХХVIII зліт провели в місті їх зародження в Кіровограді, а наступний весняний провели замість Львова в нині сепаратистському Луганську. Через свою відсутність у Кіровограді, де гостював лише голова РГК Ігор Сметанников,  Костянтин Моченов оголосив тихцем нелегітимним, «віддавши» його ХХVIII-й номер Луганську і зафіксувавши це на відповідному значку. Самі луганчани, коли це виявилося ще за пару місяців до зльоту, розводили руками та мовчали, ніби вони тут ні до чого.

Нове ноу-хау Костянтина Моченова – зліт геральдистів України на окупованій кримській території у Ялті. До речі, ту окупацію під назвою «возсоєдінєнія Крима» не визнає навіть ООН. А от президент Путін, що окупував Крим за допомогою своїх «зелених чоловічків» за методикою Костянтина Моченова заздалегідь теж відштампував відповідні медалі, можливо яку отримає на груди і сам Моченов,  якщо не орден.

Писати про це і сумно, і гірко, і не смішно.  Навіть в  українській  геральдиці експансія «старшого брата» з Півночі, що дізнався про геральдику на пару століть пізніше за українців виринає на поверхню, що свідчить про те що Росія дуже хвора і займається не лікуванням , а поширенням хвороб зразка бандерофобії та своєї виключної вседозволеності.

На дворі ХХІ століття і травень 2014 з окупацією Криму… І  якийсь не дуже відомий українському загалу сподвижник Путіна з підмосковних Хімок «дає вказівку» своїм підручним в Україні проводити зліт геральдистів в окупованій росіянами Ялті…  У підсумку на думку його ж колег з Росії, це ні що інше як насідки «поїхавшого даху та манії геральдичної фаховості». То ж і в українській геральдиці не без захоплюючих пригод. А тим часом вже сказано «А» – оголошено про проведення  ХХХ зльоту геральдистів України знову в Кіровограді, який приймав його першим в Україні у вересні 1992 року.
Анатолій Авдєєв, голова Української геральдичної колегії

Кримська війна проти української геральдики

Читать полностью: http://h.ua/story/403500/#ixzz3vsWKReHm

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s