“Проект Єлисаветград”: топ-10 архітекторів “Новоросії” у Кіровограді

Щонайменше 10 публічних осіб відкрито агітують за “Єлисаветград”

25 січня 2016, 13:11

"Проект Єлисаветград": топ-10 архітекторів "Новоросії" у Кіровограді

Про це йдеться у матеріалі “Ділової столиці”, передає кореспондент Depo.Кіровоград.

27 грудня 2015 року в Кіровограді відбувся мітинг прихильників перейменування цього міста на стару імперську назву – Єлисаветград. На ньому звучали заклики до непокори органам державної влади, ображали учасників АТО, робилися інші антиукраїнські заяви. Російські ЗМІ написали, що це “початок звільнення Новоросії та її столиці Єлисаветграда від київської хунти”.

З початку інтервенції Росії це не перший подібний демарш проросійських сил у Кіровограді. Вже був і “хресний хід” із портретами російських імператорів і сепаратистськими написами уздовж маршруту колони, і виступи місцевих екс-“регіоналів” про те, що Україна повинна припинити “братовбивчу війну з братнім народом”, і неодноразові заяви місцевих олігархів, що саме вони контролюють місто, а не якась там київська влада.

Технологія “російської весни-лайт” може бути реалізована і в інших регіонах України – прийоми, які застосовуються для розхитування ситуації в Кіровограді, легко експортуються, наприклад, у Херсон чи Запоріжжя.

“ДС” склала топ-10 персон, які реалізують “проект Єлисаветград” у центрі України.

1. Основним агентом впливу “російського світу” виступає архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф (Петро Губень), керівник місцевої єпархії УПЦ МП. Його найбільш активні сподвижники – єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп (Валерій Гончаренко) і протоієрей Євген Назаренко. У 2014 році вони організували “хресний хід” із портретами російських імператорів, колону супроводжували працівники МНС – церковники мали великий вплив на керівництво цього відомства, а також на інші структури силового блоку, обласну прокуратуру тощо. Грудневий “ватний” мітинг у Кіровограді проходив під їхнім керівництвом і за безпосередньої участі.

2. Нинішній народний депутат від “Опозиційного блоку” Сергій Ларін зберігає серйозний вплив на Кіровоградщині. У бутність главою ОДА його називали “смотрящим” від “сім’ї” Януковича. При ньому в області розгорнули свою підривну роботу “російські культурні центри”, активно перейменовувалися вулиці на старі імперські назви, видавалися книги про імперське минуле “російського міста” тощо. Ларін досі контролює більшість кіровоградських ЗМІ (у тому числі обласне телебачення ), які ведуть активну пропаганду імперської назви для міста. Його люди займають керівні посади в керівництві міста та області, а в обласній та Кіровоградській міській радах чимало орієнтованих на нього депутатів, у тому числі, які формально відносяться до партій Майдану. Після Революції гідності Ларін побоювався з’являтися в Кіровограді публічно, приїжджав для зустрічей зі своїми людьми таємно, з декількома мікроавтобусами охорони, а на обласному телеканалі виходив в ефір у записі з Києва. Він контролює практично всіх людей з “нецерковної” частині списку будівельників “русского міра” в Кіровограді.

3. Друг, бізнес-партнер і “агент впливу” Сергія Ларіна – народний депутат від Блоку Петра Порошенка Костянтин Яриніч. Медичний бізнес цього кіровоградського підприємця розквітнув завдяки керівництву місцевим онкодиспансером саме за часів тотального контролю Ларіна над областю. У його власності – велика мережа аптек, приватна клініка на території онкодиспансеру і стоматологічна клініка. Яриніч разом зі своїм помічником Олександром Дануцою здійснює не тільки координацію “проекту Єлисаветград” у місті, але і його лобіювання у парламенті, через що регулярно вступає в конфлікти з іншими депутатами фракції БПП.

4. Нинішній глава Кіровоградської ОДА та колишній заступник Ларіна на цій посаді Сергій Кузьменко формально не має відношення до прямого керівництву “проектом Єлисаветград”, однак не перешкоджає його реалізації. Як губернатор він несе пряму відповідальність за “ватні” мітинги і “круглі столи”, на яких зізнаються в любові до імператриці. Тут важливо не забувати, що Кузьменко в минулому скликанні був народним депутатом від Партії регіонів, одним із керівників місцевого антиМайдану. Аграрний бізнес сім’ї Кузьменків почав активно розвиватися при Ларіну. У жовтні 2014 року батько Сергія Кузьменка Анатолій виграв позачергові парламентські вибори в рідному 103-му окрузі з центром в Олександрії – неподалік у селі Головківка розташований головний офіс агропромислової імперії родини Кузьменків ТОВ “УкрАгроКом”. Нинішній кадровий склад ОДА можна умовно розділити на три групи – залежні від Кузьменка чиновники, підняті наверх із Олександрійського району, колишні менеджери агропідприємства сім’ї Кузьменків і прямі креатури Ларіна.

5. Подейкують, політична кар’єра екс-кандидата в мери, “діджея антиМайдану” Артема Стрижакова почалася після знайомства з Віктором Януковичем-молодшим на авіаційному шоу в Криму. Під час місцевих виборів Стрижаков проводив активну дорогу кампанію за “проект Єлисаветград” із залученням агітаторів, із наметами, зовнішньою рекламою та іншими атрибутами, за деякою інформацією, за підтримки структур “Українського вибору” Віктора Медведчука. Фактично на популяризації згаданого проекту була побудована вся його передвиборча кампанія як кандидата в мери. А пізніше його агітаційні намети були використані для організації незаконного “опитування” про перейменування міста, за фактом проведення якого вже проводиться слідство органами прокуратури.

6. Основним спонсором пропагандистської частини проекту виступає бізнесмен Євген Бахмач, який очолює обласне відділення Українського союзу промисловців і підприємців. Його можна віднести до когорти “православних бізнесменів” – він широко спонсорує ініціативи архієпископа Іоасафа, зокрема дав гроші на будівництво великого храму. Священики УПЦ МП регулярно супроводжують Бахмача під час його публічних виступів за імперську назву міста. Співробітники підприємств, підконтрольних Бахмачу, централізовано звозилися на “ватний” мітинг 27 грудня.

7. Екс-“регіонал” Ігор Волков пройшов у Кіровоградську міськраду під першим номером від Блоку Петра Порошенка. Представляє групу “єлисаветградців-бізнесменів”. Ініціатор “опитування” за перейменування міста (за фактом проведення якого проводиться розслідування). Має чіткі проросійські погляди, про що не соромиться публічно заявляти. Так, на зустрічі в міськраді учасників наукової конференції та представників Інституту національної пам’яті він повідомив, що Україна повинна дати місту таку назву, яка б сподобалася росіянам. Володіє єдиним комерційним телеканалом в Кіровограді, який надає ефірний час для представників УПЦ МП та агітації за імперську назву міста.

8. Бізнес власника двох містоутворюючих підприємств (“Червона зірка” і “Гідросила”) Павла Штутмана тісно пов’язаний з Росією. Зокрема, один із його заводів – “Белінськсільмаш” – знаходиться на території Пензенської області. У приміщеннях бізнес-центру “Ельворті”, що належить Штутману, регулярно розгорталися тіньові штаби команди Ларіна після Революції гідності. Раніше співробітники його підприємств централізовано виводилися на Антимайдан та інші акції “регіоналів”.

9. Ще один представник групи “заводчан”, як називають у Кіровограді бізнесменів, що десятиліттями контролюють міську владу (до їхнього числа входять також згадані вище Бахмач і Штутман), – Андрій Райкович, за сумісництвом чинний мер обласного центру (балотувався як кандидат від БПП). Був висунутий у градоначальники за підтримки Яриніча, чий штаб разом із командою Ларіна і проводив його виборчу кампанію. Працівники підприємств Райковича організовано прийшли на мітинг 27 грудня, безпосереднім учасником якого був і сам міський голова. Наприкінці мітингу Райкович заявив, що питання назви міста має вирішуватися в правовому полі, можливо, на місцевому референдумі. Він пообіцяв особисто відстоювати інтереси громади і довести її думку до депутатів Верховної Ради. Раніше Райкович говорив, що назва для міста повинна бути “гарною, глибокою і додавати гордості”. Такою він вважає саме “Єлисаветград”.

10. Військовослужбовцю Віктору Почерняєву в проекті відводиться особлива роль. Більшість учасників АТО – противники імперської назви. Тим часом колишній командир батальйону “Кривбас” – активний учасник усіх публічних акцій “єлисаветградців”. Нині батальйон розформований і увійшов до складу іншого підрозділу. А еск-комбата ляльководи проекту активно використовують для агітації за імперську назву серед кіровоградських патріотів.

Більше новин про Кіровоград та область читайте на Depo.Кіровоград

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s