Кіровоградські депутати знову створюють ажіотаж навколо перейменування

Народний депутат Костянтин Яриніч 27 квітня зареєстрував у Кіровоградській міській раді 2 звернення – «Щодо перейменування м. Кіровоград». У цих зверненнях нардеп знову піднімає ажіотаж навколо перейменування міста і намагається проштовхнути до Комітету ВРУ імперську назву – Єлисаветград чи близьку до неї – Свято-Єлисавет.

У зареєстрованих зверненнях Костянтин Яриніч звертається до кіровоградського депкорпусу з питаннями: про згоду/незгоду міськради з рішенням Комітету про перейменування Кіровограда на  Кропивницький, про підтримку/не підтримку щодо перейменування Кіровограда на Свято-Єлисавет, про підтримку/не підтримку проекту Постанови «Про повернення місту Кіровоград Кіровоградської області історичної християнської назви – Єлисаветград, названого на честь Святої Праведної Єлисавети – матері Іоанна Хрестителя, сестри Богородиці».

У недавньому інтерв’ю «5 каналу» голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович розповів, що за наполягання Костянтина Яриніча питання про перейменування Кіровограда в Єлисаветград ставилось на голосування Комітету близько шести разів. І кожного разу ця пропозиція не отримувала підтримки, оскільки називати місто на честь російської імператриці у часи війни з Росією – це закликати на мирну територію «рускій мір».

Читайте також: “Ажіотаж навколо перейменування Кіровограда підігрівається виключно місцевими політиками”, – В’ятрович

Проукраїнськи налаштовані мешканці Кіровограда вважають, що подібними зверненнями народний депутат не лише саботує закон про декомунізацію, а й розхитує і до того неспокійну ситуацію в країні.

«Стосовно депутатських звернень Костянтина Яриніча, вважаю, що народний депутат, якщо він дійсно народний, повинен бути на крок попереду тієї громади, яка вибрала його у законодавчий орган країни. Є закон про декомунізацію – потрібно його виконувати! І прикладом для інших має бути нардеп, – говорить відома кіровоградська волонтерка і активістка Тетяна Бородіна. –  У нашому ж випадку із Яринічем,  спостерігаємо прямо протилежну картину. І мені весь час хочеться запитати народного депутата, який саме народ і яку владу він представляє – народ України чи ж той підступний  народ, влада якого «спить і бачить», як би ще потішити свої імперські задуми, і який має на меті знищити саме поняття «українство»? Поки я бачу, що Яриніч чинить саме як прибічник останнього».

Депутат Кіровоградської міської ради Олександр Цертій переконаний, що міська рада вже ні на що не впливає, оскільки вирішення даного питання лежить у компетенції Верховної Ради України, але особисто він – за українську назву для українського міста.

«Я взагалі не розумію, чому досі це питання на місцевому рівні культивується і обговорюється на сесіях, проводяться якісь там псевдоопитування… Насправді, відповідно до закону, вже Верховна Рада має вирішувати це питання. Потяг пішов і нам залишається тільки чекати – це якщо говорити чисто про законодавчу і юридичну площину цього питання, – коментує ситуацію Олександр Цертій. – Якщо говорити про назви, про вподобання певних політичних фігур, людей, політичних сил, то моя особиста думка – це повинна бути українська назва, патріотична. Я виступаю за назву Кропивницький. Всі варіанти, похідні від Єлизавети Петрівни, яка царицею була, для мене неприйнятні. Можливо, хтось розглядає їх з приставками «Свято-» ще якимись – я ніколи їх для себе не прийму».

Кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко переконаний, що це право міської ради – вільно висловлюватись, але у даному випадку чергові переголосування і рекомендації від депкорпусу не мають жодної юридичної сили.

«Це право міської ради – висловитися з цього питання. Мені, наприклад, буде цікаво, яке рішення прийме міська рада, але треба розуміти одне – у будь-якому випадку воно ні на що не впливає. Рішення з цього питання приймає Верховна Рада. Якщо у нас ВРУ – вищий законодавчий орган країни, який діє у рамках своїх повноважень, то вона не зобов’язана зважати на рішення міськради, – говорить Митрофаненко. – Так, з одного боку – це збурення ситуації, з іншого – чому б не почути думку міської ради?».

Думку кіровоградських депутатів ми почуємо найближчим часом – 20 травня, у п’ятницю. Але перед тим як буде прийняте рішення, хотілося б відновити у пам’яті кіровоградців події 27 грудня 2015 року, коли бабусі-прихожанки УПЦ МП з іконами агітували за Єлисаветград на центральній площі міста і називали учасників АТО зрадниками.

Читайте також: У Кіровограді бабусі з іконами кричали “Єлісавєтград!” і називали воїнів АТО зрадниками

До чого призведуть подібні хитання народу у важкі для країни часи – невідомо. Але відомо єдине, частина місцевих політиків навмисно розгойдує ситуацію з перейменуванням Кіровограда, заробляючи собі на цьому не лише політичний рейтинг, а й просуваючи ідеї Російської імперії на мирній території України.

Тетяна Колісник, Перша електронна газета

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s