Максим Сінченко:В мережі вчергове сплив лист Інститута історії НАН щодо назви міста.

В мережі вчергове сплив лист Інститута історії НАН щодо назви міста. Лист, який викликав та продовжує викликати масу запитань.

Я упущу той момент, що у період з 1755 по 1775 місто не мало назви. Про це можна писати багато, але до цього часу ні один історик, у тому числі з Інституту історії, цей період часу не дослідив. Не буду розливатись мисл’ю по дрєву, а зупинюсь лише на 4 відвертих історичних ляпах з датами, які не мають права робити історики такого статусу.

1. На сторінці 3 зустрічаємо ляп з датою закладання фортеці. Замість 18.06.1754 зазначено 18.06.1752. Про це знає ледь не кожен кіровоградець. Для історика рівня НАН – це величезний ляп, а не просто опечатка.
2. На цій же сторінці зустрічаємо дату появи Новослобідського козацького полку. Там зазначене 14 травня 1754 року. Станом на листопад 2011 року, на момент надання відповіді, декількома різними науковцями був досліджений Новослобідський козацький полк та була встановлена точна дата його виникнення. Він виник не 14.05.1754, а 14.08.1753 (”Указ Сената об организации Слободского полка от 14 августа 1753 г.” [Сенатский Архив. – Т. 9, с. 125–126])
3. На сторінці 5 знаходимо інформацію, що радянська влада була встановлена 29 січня 1918 року. Читаючи це мені ще 5 років тому ставало сумно-сумно. Головний історичний інститут України стверджує, що наше місто не було українським. Відповідно до версії Інституту 11 січня 1918 році був проголошений четвертий Універсал УНР, а вже 29 січня 1918 року була встановлена радянська влада. Сумно тому, що таке твердження – брехня! У лютому мешканцям міста вдалося відстояти місто ціною 86 життів. Радянська влада прийшла вдруге у лютому 1919 році, але остаточно була встановлена після визволення міста від денікінців у січні 1920 року. Як це не парадоксально, але визволили місто 26 січня 1920 року загони генерал-хорунжого Гулого-Гуленка.
4. Але найбільший подив…, хоча краще сказати не подив, а сміх, викликає твердження, що день міста, який святкується відповідно до постанови радянської влади у третю неділю вересня, приурочений дню пам’яті святої Єлизавети 18 вересня. Фахівці інституту замріяно уявили, як комуністи одною рукою знесли пошкоджений, але не зруйнований Успенський собор (перший собор міста) для побудови на його місці помпезної партійної будівлі, а іншою рукою видали постанову про вшанування святої Єлизавети…

Потрібно зазначити, що лист Інституту історії гуляє мережею починаючи з грудня 2011 року в незмінному вигляді (скан чорнобілої ксерокопії з позначками на полях). А у 2015 році на фірмовому бланці Інституту історії вийшов новий експертний висновок, завірений кольоровою, а не чорнобілою печаткою. На засіданнях ВР Костянтин Володимирович керується новим регламентом ВР, то чому ж він не керується новим висновком Інститута історії?

Костянтин Яриніч, може досить підливати масло у вогонь та продовжувати мешканців міста зіштовхувати лобами? Може замість того, щоб прислухатись до думки громадської організації, яку очолює місцевий сепаратист Турчин (пости якого під своїми темами Ви чомусь видаляєте), краще б дослухалися до звернення, яке підписали 106 громадських організацій, яке було адресоване до вас у тому числі? Соцопитування чітко показало, що серед тих мешканців міста, які підтримують перейменування, половина за Єлисаветград, а половина – проти Єлисаветграда. У такій ситуації вихід один – компроміс. Компроміс, який Ви так і не направили до ВР!

Фото Maksym Sinchenko.
PS. На жаль, як кажуть в народі всім відомо про те що спливає на поверхню… Що додати? Лише те хто йго торкається, то здобуває не лише неапиємний запах, але і відповідне прізвисько. Прикро за певних осіб.
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s