Перейменування Кіровограда: чия чаша терезів переважить у свій бік парламентську більшість?

vesy20

Сьогодні, 12 травня, під час пленарного засідання парламенту України планується розгляд питання перейменування Кіровограда та ряду інших  населених пунктів та районів.

Така інформація не залишилася поза увагою  кіровоградських активістів, які на даний час зібралися під стінами Верховної Ради із протестною акцією проти однієї із можливих назв обласного центру “Кропивницький”, яку дещо раніше рекомендував профільний комітету ВР , проте на попередніх засіданнях парламент так і не затвердив жодної із можливих назв нашого міста.

Дискусія, щодо перейменування Кіровограда триває вже досить тривалий час. Неодноразово проводилися опитування, флешмоби та подібне. Кіровоградські нардепи теж не стоять осторонь вирішення долі подальшого найменування нашого міста. Кожен займається активною пропагандою “облюбованої” ним назви.

Так,  нардеп Олександр Горобунов лобіював назву, проти якої сьогодні  і мітингують кіровоградці у Києві, “Кропивницький”, хоча ще на початку березня стверджував, що парламентарями буде розглядатися лише одна назва “Інгульськ”. Коли ж “Кропивницький” підтримали народний обранець із Кіровограда Дмитро Лінько та ще кілька депутатів, у соцмережі з’явився пост, у якому фото Горбунова  із депутаткою Ольгою Черваковою , де вони у парламентській залі засідань тримають у  руках напис “#Кропивницький об’єднує”. Пост з’явився на сторінці Червакової у Фейсбуці із дописом про те, що вона разом із Олександром Горбуновим та ще кількома колегами підписали постанову про перейменування Кіровограда на Кропивницький.

Прихильники ж назви “Єлисаветград” взагалі заявили під час однієї із прес-конференцій , що їх нічого не зупинить, задля досягення своєї цілі. Вони нав’язливо рекламують( мало не на кожному стовпі) облюбоване ними ім’я для нашого міста. Деякі громадські організації взагалі на початку березня нахабно покрили стелу із назвою Кіровоград при в’їзді у місто величезним банером із вказівником “Єлисаветград”, що призвело до розгорання скандалу та навіть елементів рукоприкладства. У парламенті такий варіант найменування лобіює  кіровоградський “лікаро-депутат”, нардеп Костянтин Яриніч. Цей же в свою чергу, дещо видозмінив саме написання назви, проте зміст залишився попереднім. Яриніч подав ідею перйменування обласного центру у Свято-Єлисавет, про що також повідомив у соцмережі, дописавши, що вже зареєстрував відповідний проект постанови, аргументуючи це тим що такий вибір є соборною назвою.

Український інститут національної пам’яті, запропонував компромісний варіант “Інгульськ”. Проте це виликало обурення більшості кіровоградців. Проти такої назви влаштовували мітинг під міською радою, що мало не закінчився масовою бійкою. Крім того, до імені “Інгульск” міцно приклеївся статус “хуторянської” назви. Добралися ж противники цього варіанту й до Верховної Ради, куди своїх посіпак із “Ельворті”(ред. Червона Зірка) та “Гідросили” відправив немало відомий Павло Штутман, екс-регіонал, голова правління “Ельворті Груп” . До речі, який також є прихильником  найменування “Єлисаветград”, про що  неодноразово відкрито заявляв.( А чому б і ні? Найбільша частина об’єктів його виробництва націлена на експорт до РФ :які цілі, такі й плани та ідеї).

Зауважимо, сьогодні мітингують у Києві знову ж таки пару сотень все тих же “єлисаветградців”, а саме : активісти   ГО “Воля”,  ГО “Перспектива міста”, Центру соціального партнерства, ГО “Я люблю Кіровоград” та ін.

Отож, залишається тепер чекати сьогоднішніх новин із Верховної Ради.  Чия чаша терезів переважить у свій бік парламентську більшість?

Перейменування Кіровограда: чия чаша терезів переважить у свій бік парламентську більшість?

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s