ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПРО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ: «Я НЕ ДОЗВОЛЮ ЗАПЛЯМУВАТИ КАРТУ УКРАЇНИ НОВОРОСІЙСЬКИМИ ТОПОНІМАМИ»

Президент України про перейменування: «Я не дозволю заплямувати карту України новоросійськими топонімами» На церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій Президент України Петро Порошенкопрокоментував процеси декомунізації та перейменування міст. Про це йдеться на сайті Президента.

«Гібридна війна завжди починається з ідеологічного наступу. Грубій військовій силі зазвичай передує так звана soft power (м’яка сила). Перш ніж цілити в тіла, вбивають душу. Маємо завершити декомунізацію, бо це є питанням української національної безпеки. Рівно як і нашої відповідальності за майбутнє, і морального обов’язку перед мільйонами і мільйонами українців, винищених більшовизмом», – зазначив Глава держави у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили».

«Імена катів з карти України – геть, це не обговорюється. А от яку назву обрати громада має вирішити сама, бо це є її майбутнє. Єдине застереження – не повертатися до імперських найменувань. Я не дозволю, щоби карту України знову заплямували новоросійськими топонімами», – підкреслив Глава держави.

Нагадаємо, Кіровоград має бути перейменований у рамках виконання законів про декомунізацію. Тривалий час у місті ідуть суперечки щодо нової назви. Частина суспільства відстоює назвати обласний центр неполітизованою українською назвою, частина – назвою доби панування на українських землях Російської імперії – Єлисаветградом.

Фото – з сайту Президента

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s