ЖЕРТВИ В ІМ’Я “СВЯТОЇ”

Своєрідний тест на знання історії Кіровограда склали багато жителів обласного центру після того, як стартувала епопея його перейменування. Ще кілька років тому про колишні назви міста чуло обмежене коло людей. Тепер навіть собаки чи коти оглядаються, почувши пропоновані назви, Хто і яких не пропонує! При чому, не від себе особисто – кожен передає “вимогу народу”, “бажання більшості”, “рішення громади”. Демократія у необмеженому масштабі. Місцевий портал CENT.kr.ua об’єднав думки більшості , ясна річ “єлисаветинців” під заманливою рубрикою “Відомі люди – за місто святої”. Хто ці “відомі” і які їхні аргументи щодо “святої”?


Відомий служитель духовного культу МП, як справжній патріот Єлисаветграда у шостому поколінні твердо переконаний, що повернення святого імені неодмінно відіб’ється на добробуті містян. Рай земний слуга Божий гарантує не відразу, але свята Єлисавета нам допоможе і у майбутньому ми житимемо у казковому місті, що показане на знімку. Тему добробуту розвиває місцевий підприємець, власник успішного кафе. Він теж “корінний”, продовжує династію славетних єлисаветинців – його прадід народився у Єлисаветграді, дід у Зинов’ївську, батьки, він сам і діти – у Кіровограді. Онуки мають побачити світ тільки у Єлисаветграді, тут вони створять імідж і бренд, розвинутий масовий туризм, завдяки чому до міста нескінченним потоком підуть, поїдуть, попливуть і полетять туристи з усіх куточків земної кулі, щоб попити у нас коньяк фрацузького розливу і закусити грузинським шашликом з шестимісячного баранця.


Та вершиною єлисаветинського феномену можна назвати відомого у найширших колах кандидата наук філософа І. Він вважає назву “Єлисаветград” не тільки мелодійною, але й унікальною, на глобусі світу бачить місто серед подібних собі “шанованих святих”. Особисто ним приєднаний до лику святих київський князь Володимир Мономах, який заснував місто чи то російський Владимир-на-Клязьмі, чи український Володимир-Волинський, будівництво обох дослідники відносяь до 998 року, за півстоліття до народження канонізованого філософом Володимира Мономаха. Та й це ще не всі “аргументи” оракула. Він десь роздобув приголомшливі дані, що нашу Олексанлрію пойменував ніхто інший, як благовірний князь…Олександр Невський. Чи не цей момент зобразив на полотні художник: благовірний святий стоїть на колінах перед своїм названим батьком Великим ханом Батиєм і клянчить дозвіл для назви майбутнього міста гірників.
Сайт CENT російськомовний, але названі “перли”, теж російськомовних респондентів, розмістив українською – пішов на поступки заради святої справи.

Юрій Матівос

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s