Як пройшов мітинг у Кіровограді на пітримку назви Єлисаветград

 2 червня під стінами Кіровоградської міської ради відбувся мітинг. Близько двохсот жителів з плакатами «Кропивницький ні!», «Кропивницький це не вибір містян», «Громаду не чують» та прапорами з українською символікою вийшли на підтримку назви міста Єлисаветград.

мітинг3

«Ми за Єлисаветград, місту треба повернути історичну назву. 70-80% жителів хочуть повернути цю назву. Нам не потрібно незрозумілих назв, якихось кличок. Кропивницького ніхто не знає, ну 30% жителів України. Назва небрендова, її ніхто не знає. Це ж псевдонім цього театрального діяча. Нам досить Кірова та інших», – кіровоградець Євген Шинкевич. Деякі з мітингувальників говорили, що прийшли на площу щоб не йти на роботу, а 17-річний кіровоградець на запитання про мету приходу, відповів: «Я не хочу, щоб Кіровоград перейменовували», при цьому неповнолітній не дав інформації про те, де він взяв прапор.

мітинг1

мітинг5

мітин2

мітинг6

«Я побачив плакати «STOP Кропивницький», підійшов до людей і запитав, чи знають ці люди, який внесок зробив Марко Лукич Кропивницький у нашу історію. Не всі тут знають про ціього діяча, дехто не знає, коли виник перший український професійний театр. Мене, як патріота України, ображає те, що люди тримають такі плакати. На жаль, незнання нашої історії та культури призводить до такого. Рішення про перейменування міста має приймати Верховна Рада», -надав коментар журналістам з приводу цих подій кіровоградський історик Юрій Митрофаненко.

мітинг7

У цей час до протестувальників вийшов екс-кандидат на пост міського голови Артем Стрижаков.
«Ми українці, ми за українське місто і за укранську назву. Чому ми не в Києві? Мені здається там вже свою позицію ми показали. Тут стоять люди, які працюють, які розвивають місто Кіровоград, у яких немає часу витрачати на мітинги. Ми зібралися на невеликий час,щоб мирно без провокацій нагадати, що наша позиція не змінилася, ми за місто імені Святої», -звернувся до мітингарів Стрижаков.

IMG 5677

Потім до прихильників назви Єлисаветград звернувся один із організаторів мітингу учасник «Рух за Єлисаветград» Олександр Макієнко.
«Нас п’ять разів хотіли перейменувати – три рази комуністи, один раз Верховна Рада вже майже прийняла рішення про Інгульськ, лише завдяки тому що ми стояли під парламентом вони відхилили назву. Зараз нам нав’язують вже п’яту назву. Скільки ми будемо терпіти наругу над нашими мешканцями. Вони називають нас холопами, але ми громада розумна і не дамо ні Верховній Раді, ні інституту національної пам’яті вирішувати за нас нашу долю”, – наголосив Макієнко.

При цьому він надав слово для виступу всім бажаючим. Але слово для виступу науковця Митрофаненка Макієнко всіляко перешкоджав, аргументуючи це тим, що науковець прихильник іншої назви і він немає права виступати на їх зібранні. Попри обурення протестувальників, Митрофаненко все ж мав змогу висловити свою думку. «Кропивницький – це великий українець і наше місто має носити його назву», – звернувся до мітингувалтників науковець. Але його виступ перервали словами з натовпу «Ганьба! Банду геть!».

митинг8

митинг9 copy

Після всіх обговорень до мітингуючих вийшов міський голова Андрій Райкович, який наголосив, що завтра на сесії міської ради розглядатимуть питання з перейменування. Тому громада, яка зібралася, має висунути своїх представників на засідання. «Перейменування міста – це надзвичайно важливо. Верховна Рада не може одноосібно приймати рішення без думки громади. Я вважаю, що перейменування зараз не на часі», – зауважив Райкович.

митинг9 2

митинг10

На завершенні мітингу, учасники запевнили, що оформлять заявку від пікету і завтра на сесії міської ради будуть представники від їх громади.

IMG 5714 copy

IMG 5715

Аліна Каплій, фото автора.

Докладніше в розділі Як пройшов мітинг у Кіровограді на пітримку назви Єлисаветград (ФОТО) — Інформаційний портал Кіровоградщини – Гречка – Новини Кіровоград на сайті gre4ka.info

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s