Українці мають право думати про росіян “не так”

Якщо раптом щось здається вам образливим, несправедливим, потрібно мати на увазі, що ці образи обґрунтовані

Цими днями випадково вдалося поспілкуватися в Києві з декількома людьми з Росії. Тільки один з них виявився дурнем і мерзотником. Решта – хорошими, совісними людьми.

Розрізнити їх просто. Другі слухають уважно українців, весь час намагаючись встати на їх сторону, подивитися на те, що відбувається їх очима. І у них це виходить. Хоча це для них душевна робота: вони приїжджають з іншого світу, і це вже без лапок так. Перші (мені попався такий один) – не стільки слухають, скільки пред’являють претензії, збирають “образи”, які їм “завдали” українці, думаючи про них “не те і не так”.

А українці мають право думати про них “не те і не так”. Мають повне право, яким, до речі, в Києві мало хто користується. В основному українці самі уважно слухають, намагаються пояснити і допомогти зрозуміти. Так ось, для українців це теж душевна робота. Навіть не так – величезна душевна робота. Тому що напали не вони, а на них. Тому що вбивають їх друзів і рідних.

Я прошу моїх читачів-росіян завжди це пам’ятати, спілкуючись в соціальних мережах або ж особисто. Якщо раптом щось здається вам образливим, несправедливим, потрібно мати на увазі, що ці образи мають місце – і час – бути. Вони обгрунтовані. Набагато більше, ніж образи росіян на щось сказане не так на їхню адресу. Це настільки ж різниться, як куля, що летить в людину, і слово, тим більше, адресовані не персонально вам.

Українцям є що вам розповісти, і ще довго це будуть не найприємніші речіПам’ятайте про це та іноді терпіть. Слухайте, а головне – чуйте. Це дуже важлива річ. Я прошу всіх росіян, які приїжджають в Україну, менше говорити і більше слухати. Українцям є що вам розповісти, і ще довго це будуть не найприємніші речі. Дивно цього не усвідомлювати. Під час несправедливої, підлої війни просто не буває інакше.

Війна і мир, а росіяни “завдяки” пропаганді існують в цілому у відчутті миру, – це різні системи координат. Перемістіть себе подумки в українську, і вам багато що стане зрозуміло, а образи перетворяться на нормальний людський сором, який зовсім не принижує, а очищає.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Айдер Муждабаєв

Журналіст, медіаменеджер, заступник гендиректора телеканалу ATR

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s