Депутати не підтримали назву Кропивницький для перейменування міста (ДОПОВНЕНО)

Депутати Кіровоградської міськради висловили незгоду з ідеєю перейменування Кіровограду на Кропивницький.

На початку сесії депутат Роман Колісніченко від “Батьківщини” запропонував депутатам не виносити на розгляд запит нардепа Костянтина Яриніча, який просив міськраду висловити свою думку щодо перейменування, проте, його пропозицію не підтримали.

Питання перейменування нині лежить у площині повноважень Верховної ради і розгляд питання перейменування як мінімум неетичне, зауважив народний депутат Олександр Горбунов.

Але питання таки залишили на розгляді. Під час обговорення слово взяли громадські активісти.

Людмила Іванцова, працівник відділу мистецтв ОУНБ ім.Д.Чижевського, заявила що творчість Кропивницького не пройшла випробування часом, його твори не перевидають і театри неактивно ставлять його п’єси.

Валентина Бажан, висловила думку, що вибір нинішньої назви – це прояв демократії у суспільстві, яке не хоче відступати від назви Єлисаветград, яка їм близька, і просить не підтримувати назву Кропивницький.

Максим Сінченко, закликав підтримати назву Єлисавет як проукраїнське назву, оскільки вважає, що така назва є козацькою і не пов’язана з царицею чи святою.

Ігор Козуб, Олександр Величко, депутати Капітонов і Цертій виступили з однозначною підтримкою назви Кропивницький.

Депутат Андрій Табалов зауважив вкотре, що конструктивним рішенням мав би стати місцевий референдум, адже зараз перейменувальні суперечки породжують розбрат.

В результаті за згоду на перейменування міста на Кропивницький проголосувало 10 депутатів.

За незгоду з назвою – 23 депутатів.

Нагадаємо, відповідно до закону “Про декомунізацію” термін, коли місцеві депутати мали вплив на перейменування міста давно закінчився. Сьогоднішнє голосування не має жодних юридичних наслідків. Яку назву отримує Кіровоград вирішуватимуть у Києві народні обранці. Ймовірно, вже наступного четверга Кіровоград отримає нову українську назву.

Докладніше в розділі Депутати не підтримали назву Кропивницький для перейменування міста (ДОПОВНЕНО) — Інформаційний портал Кіровоградщини – Гречка – Новини Кіровоград на сайті gre4ka.info

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s