Бібліотекарці, яка виступила проти перейменування Кіровограда в Кропивницький, подарували книжку про наше місто (ФОТО, ВІДЕО)

Шестеро громадських активістів прийшли сьогодні в Кіровоградську обласну наукову бібліотеку ім. Дмитра Чижевського до бібліотекаря Людмили Іванцової, яка на сесії міської ради виступила з промовою про постать Марка Кропивницького.

 

P 20160613 140341

“Ми постійні читачі вашої бібліотеки. Прийшли з просвітницькою метою. Ми хотіли би поцікавитися за якими критеріями ви визначили, що Кропивницький не пройшов випробування часу. Зняли Гайдара, бо він не пройшов випробування часом, то давайте може і Кропивницького знімемо?”, – звернувся викладач КДПУ ім. В. Винниченка Олександр Ратушняк.
Громадським активістам запропонували дочекатися адміністрації бібліотеки. Однак відвідувачі заявили, що прийшли не як громадські активісти з акцією, а як читачі, пред’явивши читацькі квитки.
“Ви розумієте, що кинули копієчку в копілку імперської назви. Коли ви говорите “ні” українській назві, то самі граєте на користь імперської назви”, – зауважила громадська активістка Наталія Вельгун.
“Я цього не знала і не розуміла цього. Тому звинувачувати мене в тому, що я не патріот і прихильник імперської назви, не треба. Я взагалі прихильник назви Єлисавет”, – відзначила у розмові Людмила Іванцова.

P 20160613 132522

У бібліотеці про прихід освітян, громадських діячів та краєзнавців знали. Про те, що на відвідувачів у свою обідню перерву чекали, відзначила і завідувач відділу мистецтва бібліотеки Світлана Ушакова.
Діалог із наведенням аргументів та контраргументів пройшов не на підвищених тонах. Після півгодинної розмови історик і краєзнавець Юрій Митрофаненко подарував Людмилі Іванцовій блокнот з написом “Ти стаєш вищим з кожною прочитаною книгою”, а також книжку-розмальовку “Якби я був архітектором. Вулицями нашого міста”, де на сторінці з театром корифеїв активісти прописали відомі цитати про Марка Кропивницького.
Бібліотекарі в свою чергу подарували відвідувачам інформаційні буклети про персон українського театру, що бібліотека готувала до роковин смерті Марка Кропивницького.

Наприкінці зустрічі зробили спільне фото “для історії”. Відділ мистецтв також передав книги учасникам АТО на передову.
Як прокоментувала “Гречці” Людмила Іванцова після зустрічі, вона з власної ініціативи виступила на сесії, опираючись на прочитані книги і дослідження. Бібліотеркарка переконує, що назва Кропивницький не має такого історичного і духовного значення, як та назва, що підтримує вона особисто. Змінити думку, запевняє Людмила Іванцова, її не змусить ніхто.

P 20160613 134401 2

“Я не принижувала українську культуру, як тут заявляли, це реалії. Я ніяк не хотіла принизити ні Марка Кропивницького, ні українську культуру взагалі. Я народилась в Кіровограді і виїжджала звідси тільки на навчання. Мені не байдуже в якому місті я буду жити. Давали спочатку назву Златопіль, потім Інгульськ, тепер Кропивницький, що у нас ще там залишилось? Ексампей? Будемо тоді за нього голосувати? Не можна так до історії ставитись. Треба, щоб за нами стояла історія, яка в нас є. Єлисавет має великий прошарок матеріальної і духовної культури, які залишились. Для мене Генріх Нейгауз, Кароль Шимановський, Володимир Винниченко – це такі величини, я навіть не знаю що може бути краще. Єлисаветград завжди був українським містом, точніше єврейсько-українським. І ніякого прояву сепаратизму тут не було і не буде”, – прокоментувала Людмила Іванцова.

Докладніше в розділі Бібліотекарці, яка виступила проти перейменування Кіровограда в Кропивницький, подарували книжку про наше місто (ФОТО, ВІДЕО) — Інформаційний портал Кіровоградщини – Гречка – Новини Кіровоград на сайті gre4ka.info

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s