Умань: хто поставить на місце хасидів?

В Умані нахабство хасидів уже перейшло усі межі. Черговий напад на українців був здійснений 11 червня.

Хасид обстріляв українця з вікна будинку з пневматичної зброї. Коли приїхала поліція, підігріті алкоголем хасиди у великій кількості напали і на неї. Опісля відбувся напад на журналістів.

 

Усьому цьому нарешті потрібно покласти край. Варіантів два: або цілком заборонити паломництво чи перенести могилу цадика Нахмана до Ізраїля, або загнати хасидів у жорсткі рамки.

 

Щодо перенесення могили, то це цілком реалістичний варіант. Такі пропозиції уже озвучувалися ізраїльською стороною у 2008 році.

 

Щодо другого варіанту, то тут є кілька моментів.

 

По-перше, потрібно обмежувати кількість паломників. Необхідно визначити ліміт (скажімо, 10 або 15 тис.). Формуванням черги при цьому може займатися сам паломницький комітет.

 

По-друге, потрібно ввести постійний фінансовий збір із паломників на потреби місцевого бюджету (а не в особисту кишеню місцевих начальників МВС абощо). Збір повинен бути економічно обґрунтований і не лише покривати затрати, але й приносити значні прибутки. Мінімальна сума збору — 1000 дол.

 

По-третє, бажано визначити чіткі межі, які паломникам не бажано переступати. За гроші хасидів можна збудувати спеціальне приміщення, розраховане на велику кількість осіб, та/або ж облаштувати кемпінг (усе це має бути комунальною власністю).

 

По-четверте, будь-які випадки агресивної поведінки хасидів потрібно жорстко карати.

 

Щоб реалізувати останній пункт на час проведення паломництва мають задіюватися сили як МВС, так і озброєних добровольців. Відповідні витрати мають компенсуватися за рахунок самих хасидів.

 

http://politiko.ua/blogpost136707

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s