ЗАКАРПАТСЬКІ АКЦЕНТИ – КУЛЬТУРНИЙ МІСТ МІЖ СХІДНОЮ ТА ЗАХІДНОЮ УКРАЇНОЮ

 

Напередодні Дня Конституції в Художньому музеї міста Каматорська зустрілися два світи українського мистецтва – спокійні класичні пейзажі Глущенка і яскраві, авангардні роботи сучасних митців Закарпаття. Ось і з’явився ще один місток між мистецьким школами України. 
Олена Орлова,
директор Художнього музею: – Для нас це велика честь приймати в залах дивовижне мистецтво Закарпаття. Одночасно – офіційне відкриття музею після ремонтних робіт. Майже 50 років у музеї не було ремонту. І ось, нарешті, держава виділила необхідні кошти і ми відновили свої зали. Символічно, що новий сезон музею відкриває саме закарпатський вернісаж. Більшість донеччан не мають можливість побачити дивовижну красу західних регіонів України. Такі акції дають можливість побачити і відчути велич і красу країни, зазирнути в кожний її куточок, помилуватися архітектурою, природою, колоритними людьми. І я впевнена, що такі мистецькі заходи допоможуть нам пізнати один одного.

Аліна Певна, начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА: – «Закарпатські акценти» – це продовження нашої культурно-мистецької акції «Відчуй Україну», яку започаткувало управління ДОДА  2015 року. В рамках цієї програми ми вже привозили до Донеччини митців зі Львівщини, Київщини, Харківщини, показали прикладне мистецтво Самчиківського та Яворівського розписів. Сьогодні ми знайомимо краматорчан з яскравим мистецтвом Закарпаття. В майбутньому ми обов’язково повеземо роботи художників до Закарпаття. Я впевнена, що саме мистецтво, культура зшиє нашу Україну, об’єднає всі куточки в цілісну різнобарвну ковдру, під якої буде затишно жити всім громадянам нашої країни.

Україна – надзвичайно красива і різноманітна. І кожний регіон наповнений своєрідною, неповторною красою.

Закарпаття – це маленький куточок раю, де природа мерехтить різнокольоровою веселкою, де поєднується оксамит карпатських гір і блакить долинного плеса. Де праліси могутніх букових лісів співіснують з грайливими смереками, які підкорюють карпатські вершини.

Донеччину українці  сприймають як степовий край. І коли потрапляєш на ці безкрайні простори, відчуваєш справжню красу Донеччини: з порослими ярами, квітучими ланами, з повітрям, наповненим гірко-солодким запахом степу, соснового лісу, дубового гаю та морським бризом. Край волелюбний, неосяжний, безмежний.

Оксана Гаврош, куратор акції «Закарпатські акценти» від Закарпатської академії мистецтв: – Ця поїздка стала для мене новим відкриттям Донеччини. Вперше я потрапила на Донбас у підлітковому віці – їздила до Єнакієвого. Та мандрівка залишила неприємні спомини А тепер, коли я побачили ці чудові краєвиди, побувала в лісовій зоні, поспілкувалась з творчими людьми – моє ставлення до Донеччини  змінилось. Не все так сіро в цьому регіоні. Я сподіваюся, що наша спільна робота возведе ще один місточок між найвіддаленішими куточками України.

В Художньому музеї  представлено 32 роботи 20 художників класичної закарпатської школи. Але, основний кістяк вернісажу – роботи молодих художників, студентів Закарпатської академії мистецтв.

– Я бачу величезний  в цьому символізм – наша молодь вірить в майбутнє України, вірить в її цілісність і неділимість. І не розмежовує країну на східну і західну. Для них Україна – єдина! Саме за це воюють наші хлопці з інших регіонів на теренах Донбасу, – зауважила Марина Ємцева, куратор акції від Донецької ОДА.

На відкриття приходили військові місцевих гарнізонів. Серед них були представники західних регіонів. Вони найдовше залишилися в залах музею, роздивляючись з ностальгією картини – для них  це своєрідне вітання з їхнього краю, з рідної домівки.

– Ми тут служимо майже півроку, – поділилися своїм враженням військові, – і звикнути нам до степу поки що важко, тож  ці картини, як ковток домашньої води. Щиро раді рідній домівці, рідній говірці. Дякуємо, що приїхали і не побоялися! Нам важливо, що земляки нас не забувають, що просувають нашу культуру в цих степах, знайомлять місцевих жителів з красою нашого краю. Подивіться, скільки прийшло дітей на відкриття! Вони – наше майбутнє. Сподіваємося, через такі культурні заходи діти  зрозуміють і по справжньому полюблять Велику Батьківшину, пабачать, що таке Україна. Поки що Донбас мало знає про Україну, а ми мало що знаємо про Донбас.

А я дякую Оксані Гаврош, Олені Кондратюк, які приїхали до Донеччини. Дякую начальнику  Управлінння культури і туризму ДОДА Аліні Певній, директору Художнього музею міста Краматорська  Олені Орловій, Марині Ємцеві – молодій еліті Донеччини, за допомогу в організації акції. Особлива подяка талановитому митцю, дивовижному мрійнику і романтику В’ячеславу Гмирі – останньому скіфу Донецького степу, за екскурсійну програму.

Коли ми разом – все буде добре!

Наталка Іванченко, голова ГО «Гуманітарна ліга», організатор акції.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s