Чого у затриманого корупціонера з СЕС Протаса кличка “П`ятнашка” та що його пов`язує з регіоналом Ларіним

СЕС, Проттас, Ларін, гроші, бюджет

Т.в.о. Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головного державного санітарного лікаря України та водночас екс-начальника Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області Святослава Протаса сьогодні впіймали на кражі великої суми бюдетних грошей. 

Про це сенсаційне викриття на своїй сторінці у Фейсбуці написав Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Святослава Протаса звинуватили у афері, яку він закрутив чи не з усіма регіональними підрозділами Санітарної епідеміологічної служби України. Вхопили його під час першого траншу, де він вже встиг отримати 400 тисяч гривень. Операція робилася спільно Нацполіцією та НАБУ.

“Акула” вирішила розібратися в його біографії та дізнатися чому він увійшов до списку посадовців, яких потрібно, але чомусь і досі не люстрували.

Народився Святослав Протас 1 травня 1978 року в Болехові Івано-Франківської області. Потім навчався лікувальній справі в Дніпропетровській державній медичній академії. З 2001 по 2004 рр. працював лікарем-інтерном з терапії та дільничним лікарем-терапевтом в Канівській районній лікарні Черкаської області. Потім навчався у Київській медичній академії післядипломної освіти на циклі спеціалізації “Комунальна гігієна” та працював лікарем з комунальної гігієни санепідстанції Шевченківського району Києва та в Центральній санітарно-епідеміологічній станції МОЗ України. У 2008 році став головним спеціалістом Департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду МОЗ України, а в 2011 році – заступником начальника Управління громадського здоров’я та санітарно-епідемічного благополуччя населення та начальник відділу профілактики неінфекційних захворювань безпеки факторів середовища життєдіяльності людини та формування здорового способу життя МОЗ України. За рік роботи став головним спеціалістом відділу організації, діяльності, нормативного та інформаційного забезпечення експертизи, реєстрів та міжнародних зв’язків Держсанепідслужби України, а у кінці 2012 року став начальником Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області та головним державним лікарем Кіровоградської області.

Керівництво на Кіровоградщині прийшлося на часи “правління” в області губернатора-регіонала Сергія Ларіна. Тоді майже усі керівники підрозділів були приїжджими, не виключенням став і Протас. Співпраця Ларіна з СЕС була важливою, оскільки регіонал мав ряд програм – “Чиста вода” та “Стоп радон”. На їх реалізацію виділялося чимало грошей і вони мали контролюватися “своїми” людьми. Підтвердженням афер, які були в ті часи і згодом, став відкритий лист колективів Державної санітарно-епідеміологічної служби Київської області, які розповіли про скарги колег і з Кіровоградщини. Мовляв, данина з підрозділів, яка збиралася раніше, продовжує збиратися.

За підписання або “прискорення” оформлення фінансових документів, відміну проведення внутрішніх перевірок або їх позитивний результат Протас вимагав від 15 тисяч гривень. Звідси й отримав прізвисько “П`ятнашка”. Також посадовець примушував виписувати результати досліджень (аналізи повітря, проби води, ґрунту, виміри електро-магнітного поля та інше), в тому числі для потреб санітарно-епідеміологічної експертизи, без виїздів та проведення досліджень. Своїх підлеглих Протас відправляв у відпустки за свій рахунок, а також запроваджував корупційні схеми для власного збагачення: видавав накази, надсилав листи, протоколи доручень та рішення.  “Відкат” Протасу з різноманітних липових експертиз становив до 15% від загальної суми отриманих за реєстрацію надходжень.

Особливою зухвалістю відзначився Протас під час співпраці з “регіоналівською” адміністрацією. Саме за їх вказівки проводилися ретельні перевірки з метою “вибивання” хабарів. Зокрема, найвідоміший випадок – перевірка ВАТ “Кіровоградський кар’єр”. Деякі підприємства перевірялися СЕС до двох десятків разів. Коли людям вривався терпець, вони зверталися до Генпрокуратури, але тоді справу заминали.

За півтора роки роботи Протас посів 23 місце в люстраційному списку по Кіровоградський області, але своєчасно втік з Кіровоградщини і якимось дивом нелюстрованого службовця призначили головним лікарем країни, де він і реалізував свої організаторські навички, адже 400 тисяч на яких сьогодні попався чиновник, за даними правоохоронців, – крапля в морі.

Що цікаво, офіційно Святослав Протас, який не гребував відкатами раніше, за декларацією є одним із найбідніших чиновників в країні. У нього зовсім немає землі та нерухомості (знімає квартиру у 30 квадратних метрів), а серед транспорту є лише Daewoo Matiz 2008 року випуску.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s