КІРОВОГРАД: МЕРІЯ ПРИХОВУЄ ДЕКЛАРАЦІЇ ЧЛЕНІВ ВИКОНКОМУ ТА ДЕПУТАТІВ

90616_13

В рамках моніторингової кампанії руху “Під контролем”, кіровоградські активісти розпочали перевірку відповідності стилю життя керівництва міста офіційно задекларованим доходам. Проте, на сайті Кіровоградської міськради відсутні майнові декларації за 2015 рік більшості членів виконкому та депутатів міськради. Тому активісти скористались своїм правом на доступ до інформації шляхом офіційного запиту.

У відповідь на інформаційний запит громадської організації “Асоціація Політичних Наук” (АПН), надісланий 31 травня 2016р., до Кіровоградського міського голови Андрія Райковича з проханням надати скановані копії майнових декларацій керівництва міста, організація отримала тільки рахунок на сплату 529,92 грн.

Законом “Про доступ до публічної інформації” передбачено, що у разі перевищення граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, запитувач має здійснити оплату відповідних фактичних витрат.

Граничні норми витрат встановлені Постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 740 “Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію“.

Проте АПН просила надати їй саме скановані копії, виключно в електронному вигляді, а для цього не потрібно здійснювати копіювання або друку запитуваних документів.

90616_11

Що саме оцінили у Кіровоградській міськраді в таку високу ціну – не зрозуміло. Такими діями місцеві чиновники перешкоджають громадянам мати доступ до публічної інформації, адже вони не тільки не оприлюднили згадані документи на своєму офіційному сайті, але й відмовились безперешкодно надавати їх після відповідного запиту.

За словами голови Асоціації Політичних Наук Дмитра Сінченка, подібні дії кіровоградських чиновників будуть оскаржені.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s