Кіровоградська політика: хочу бути грузином!

Кіровоград, політика, грузини, Рибчинков, хабар

Що коїться, люди добрі? Як не зловлять чергового хабарника, так він і пов’язаний з Кіровоградщиною. Взяли оце на гарячому голову Державної санітарно-епідеміологічної служби Святослава Протаса, а він до цього керував в нас на Кіровоградщині цією поважною та важливою структурою. Замислитися – ну де там гроші? Прийде санітарний лікар до якогось кафе, знайде, що у морозильнику м’ясо залежало. Зазвичай накриють «санітару» поляну, вип’ють з власником кафе пару пляшок «Джеймсона» або «Чіваса», та й по тому. А Протаса взяли на хабарі в 400 тисяч гривень. Виявляється, там такі суми фігурують, ми чогось не знаємо.

Може, кинути собі журналістику та піти в санітарну медицину? Травити щурів та дезінфектувати воду, можливо, більше грошей до родинного бюджету будe приносити…

Ну та ладно. В нас було чергове свято і безліч вихідних. Цікаво, що з усіх політичних партій на рекламних носіях у Кіровограді з Днем Конституції містян привітала лише Аграрна партія. Міська організація цієї партії. Може, ще якась партія вітала, не бачив. Аграрії, у моєму розумінні, живуть на землі, працюють на землі. А не на асфальті міста. Хоча в нас кожний другий аграрій – бо має город чи дачу, де саджає помідори чи цибулю. Однак чомусь я не дуже уявляю десь в Аджамці чи Злинці рекламу, скажімо, таку: «Ліберально-гуманістична партія Товариш вітає з Днем Конституції», (є така партія, я не придумав). А аграрії Кіровограда не забули про свято.

В Україні заявлено про створення двох нових партій. Одразу у Кіровограді з’явилася велика кількість бажаючих попрацювати у цих нових партіях Мустафи Найєма – Сергія Лещенка та «прокурорської» партії Давида Сакварелідзе – Віталія Каська. Вони навіть не мають назв, однак перспективи мають непогані. Ще більше бажаючих було долучитися до прогнозованої партії Саакашвілі, однак щось з нею не те, зараз партію Сакварелідзе вважають політсилою «Міхо». Так чи інакше, за інформацією, що маю, вже десятки кіровоградських політиків побували у Києві у приймальнях шанованих грузин.

Ще подією, на мій суб’єктивний погляд, стала поява на люди міністра з питань тимчасово окупованих територій Вадима Черниша. Він наш земляк, з Олександрії (народився на Миколаївщині, однак вся кар’єра була тут), який має стосунок до Донбасу не більший, ніж Михайло Поплавський до ядерної фізики.

Я добре пам’ятаю період, коли Вадим Олегович очолював Кіровоградську обласну державну адміністрацію. Одна прес-конференція по призначенні, і все. Потім його мало хто бачив з громадськості чи ЗМІ, та небагато хто з підлеглих його часто бачив.

Усі очільники області після нього щотижня проводять наради, спілкуються з простими людьми, на публічних заходах присутні, якісь червоні стрічки перерізають на відкритті чогось там. За головування Черниша на жодних урочистостях (День незалежності, вшанування Кобзаря, відкриття якихось нових закладів і т. ін.) він не з’являвся. Жодного інтерв’ю. Просто еталон не публічності. І ось якимось дивом його витягнули на конференцію з питань інтеграції переселенців зі Східної України у Києві. Хоч згадав, який він з лиця. Нітрохи не змінився, трохи сивини на скронях, та й усе, і було видно, як публічний виступ йому тяжко давався. Будемо сподіватися, що не на людях, десь там в тиші кабінету, він відновлює Донбас з усіх сил.

Ну й на останок. «Кіровограду» вже немає. Середній десантний корабель «Кіровоград» перейменовано на «Юрій Олефіренко», – на честь  героя АТО, який загинув під Маріуполем у 2015-му. Я бував на СДК «Кіровоград» ще до «вєжлівих людєй» і «зельоних чєловєчков». Пив в кают-компанії корабля горілку з капітаном Володимиром Хромченковим, який у перший же день окупації Криму зрадив Україну, і «Кіровоград» потім довго повернути було складно… Та все це позаду. Слава Україні!

Геннадій Рибченков, спеціально для Акули.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s