Велич, «мєлоч», викрутаси…

фото Українського кризового медіа центру

На топонімічному фронті в Кіровограді, як і в зоні АТО, ні затишшя , ні перемир’я насправді не буває. Візит до Кіровограда екс-земляка професора Володимира Панченка, як і очікувалося завершився черговим майже пшиком. Певні кола українських патріотів, яких цілий рік цькували затяті русофіли-єлисаветградці повернулися туди де вони і були  рік тому – до назви « Златопіль», але вже  у різних філологічних варіаціях. Змарнований патріотами рік нічому їх не навчив, хіба що нарешті остаточно відкинути все єлисаветградське при обговоренні проблеми і не гратися в дипломатію з «підступним і добре оплачуваним Кремлем ворогом»  та безкоштовно завербованим або розумово обмеженим зомбованим  напівхохляцьким контингентом.

За рік дебатів група згуртованих «златопільців» сходила у табір прихильників Інгульську, а після їх поразки від місцевих се парів та їх лобі у Києві у табір кропівничан. А коли і у тих запахло смаженим, а вірніше вдало збунтували місцевий дипкорпус, то під прапором миротворця професора Панченка знову взялися за своє погано забуте, за ідею українського Златополя. За цим візитом було ще пару демаршів від «протиборчої сторони» – галас після візиту Артема Стрижакова до Вільнюса з роликом за участю Леоніда Кравчука, що так була ж така цариця, та візит чергового  «нейтрального спецкора з Києва». Останній працював по шаблону – викласти точки зору всіх сторін. Але цього разу ще й перли підібрав з долівки. Знайшла столична душа в Кіровограді і місцевого Олеся Бузину. Ним виявився лікар Барков, який  назвав прізвище  корифея  та засновника українського професійного театру Марка Кропивницького «клічкою». Отаке воно культурологічне обличчя «руского міра» єлисаветградського пошиву чи розливу. Все що не московське обвішується ярликами, обливається помиями, фарбується в замовний з Москви колір. І от з цим оговтілим непотребом вирішили домовлятися патріотичні професори та доценти… Як ще краще здати ворогові Україну-неньку?

І що ми маємо? Ті хто вважає себе патріотами рік ходили по колу окресленому місцевим апологетами «руского міра» та запроданцями різних мастей, яких вже розплодилося на пару тисяч  «особєй». Нечисть плодиться, а свої воюють з своїми, і кожний за своє. Одні за Ексампей, другі за Козачий, треті за Інгульськ, четверті за Кропівницький,  п’яті  за нібито «українського мужика» з дивним ім’ям  Єлисавет, шості, як справжні шістки в чиїсь чужій колоді «за рибу гроші», пардон,  за Златопіль. Останнє оголошується нейтральним і нейтралітетом. А чи буває нейтралітет у боротьбі з ворогом, що на тебе напав, обібрав та збиткується нам цілою нацією?

фото Українського кризового медіа центру

З Златополем вже були «прогоди», а нині доводячи рух по спіралі хтось нібито не сподівається на чергову порцію помиїв на все українське і на власну «розумну макітру». Це вже проходили – і байку про «злу тополю», і тезу про «золотого тільця», і чули про назви сіл на придніпров’ї та їх дубляж.  А ще було адміністративно стерте з мапи України місто Златопіль, і відроджувати мертво знищене в іншому місці якась неблаговидна прикмета. А ще куди правду подіти – той зниклий в нетрях Новомиргорода  Златопіль був… імперською назвою. Його присвоїли містечку Гулійпіль прішлі москалі, що загарбали козацький край! То що відроджуємо, і що пропагандуємо, панове? Знову Новоросію, бо це тоді було саме так!!! Допрофесорилися панове  «українські сільсько-містечкові науковці»!  Невже ваші вчені ступені походять не від наукових знань та здобутків, а від звичайного українського слова «ступа», що ви берете в оренду у Баби Яги?

фото Українського кризового медіа центру

Читаєш слововиливи на вигляд розумних людей, що знову хочуть пошити себе у дурні і дивуєшся… Скільки можна наступати на одні і ті ж самі «топонімічні граблі». «Мудрий підмоскалок» Кость Шляховий вже писав про «злу тополю», а Вам цього знову замало. А ще в нього є і інші «перли».  Другий про «помилкове джерело» де згадується топонім Новокозачин, а то все ж історичне джерело не вподобане москалями, а третій про походження Кучмані від прізвища  Президента України Леоніда Даниловича Кучми! Але таке на віру сприймають лише дурні чи по сучасному лохи, Кучманський шлях, назва якого походить від місцини, де він брав початок так існував. Він залишив жирний відбиток на десятках середньовічних мап, про які замовчує російський філолог і проросійський псевдо науковець Кость Шляховий. Ну, робота така у покруча… То чия ідея знову підставитися під його «наукові кпини»? Хто візьме на себе сміливість наукового першовідкривача-двічі златопільця? Нечиста водить Вас по колу «поважне наукове панство»! Тож сходіть до українського храму, сповідуйтесь і покайтесь. Перл «Златопіль» вже бляклий і потертий за двадцять з гаком років, а от імена українських героїв та світочів нації не померкнуть ніколи! Чи ви флюгерно працюєте, і чекаєте на новий прихід москалів, що заговорили за політичну заангажованність ? Імена Марка Кропивницького, Петра Калнишеського, Івана Богуна, Івана Мазепи та інших ніколи не покриються морюхою часу, наприклад як ваші, або низки іншим підросійщених пристосуванців. В про це, мабуть,  ще не думали… А дарма, бо час всіх розсудить і засудить без посилання на політичні кон’юктури . Все українське на українській землі, то є одвічна константа, що не підлягає сумнівам сумнівних та тих, хто сумнівається та сіє сумнів навколо. Отака вона різниця між величчю, дріб’язком та викрутасами.

Василь Чорний

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s