100 днів Гройсмана: Як діяльність уряду оцінили експерти

100 днів Гройсмана: Як діяльність уряду оцінили експертиПолітичні та економічні експерти не дуже щедрі на позитивні оцінки ста днів роботи нового уряду, хоча за дещо Гройсмана похвалили.

Наприкінці тижня, 23 липня, минає символічний стоденний строк роботи уряду на чолі з Володимиром Гройсманом, який перебрав керівництво в Кабміні після відставки Арсенія Яценюка 14 квітня, повідомляють “Українські реалії“.

Підсумовуючи сто днів діяльності уряду Гройсмана, експерти вказують на часткову стабілізацію політичної та економічної ситуації. Хоча зауважують, що для більшості українців цей час запам’ятається переважно різким підвищенням цін на газ та тарифів на комунальні послуги.

На міжнародній арені пан Гройсман пройшов своєрідні оглядини у всіх нинішніх стратегічних столицях для України – Вашингтоні, Берліні та Брюсселі, повідомляє BBC.

Директор центру політико-правових реформ Ігор Коліушко у розмові з ВВС Україна зауважив, що нинішній уряд – далеко не єдина команда, звідси і багато недоліків, які він помітив у перші сто днів роботи.

Він вказує, що хоч уряд й затвердив стратегію реформи державного управління, окремі міністерства, зокрема і мін’юст, “роблять протилежні кроки”.

Одним з недоліків роботи Гройсмана за 100 днів називають нездатність протягом тривалого часу призначити повноправного міністра охорони здоров’я.

Економічні експерти пророкують складнощі в імплементації такого кроку через опір корупціонерів, які на цьому наживались.

“Багато людей втратять мільярдні доходи, зрозуміло, що просто так вони здаватися не будуть”, – вважає виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE-Україна Дмитро Боярчук.

З перших днів на посаді Володимир Гройсман назвав ремонт доріг серед пріоритетів.

Він почав їздити по ремонтних ділянках і розповідати, що вже цього року ситуація з дорогами суттєво зміниться.

Пан Гройсман анонсував збільшення витрат на ремонт з 4 до 19 мільярдів гривень. Він пообіцяв, що до кінця ремонтного сезону у жовтні на всіх дорогах проведуть щонайменше ямковий ремонт.

Як вказують експерти, ремонт доріг – це поки що чи не єдине, що зі зміною уряду можуть побачити українці.

У багатьох регіонах вже йде латання та ремонт шляхів, які вже давно перебували у жахливому стані.

На час прем’єрства Володимира Гройсмана також припало підписання Угоди про вільну торгівлю з Канадою, хоча підготовка до цього тривала задовго до його призначення.

Так само за його прем’єрства завершились конкурси з призначення керівників “Укрзалізниці” та “Укрпошти”, які започаткував ще попередній уряд.

Наприкінці квітня уряд встановив єдину ціну на газ для населення, підвищивши її фактично утричі – до 6,9 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

Уряд Гройсмана при призначені отримав річний імунітет від відставки, адже Рада схвалила його програму дій.

Тому змусити його піти у відставку можуть тільки екстраординарні події – масові протести, розпад коаліції у Верховній Раді чи перевибори. Зараз її кістяк складають БПП та “Народний фронт”, з якими часто голосують в унісон “Самопоміч”, “Воля народу” та “Відродження”.

Проте, за словами Дмитра Боярчука, економіка вже почала зростати, і це вплине на ситуацію.

“Якщо будуть проводитись реформи, то можна очікувати досить непоганого зростання”, – вважає експерт.

Він також вказує, що найскладніший період для прем’єра буде восени через тарифну кризу. Якщо його вдасться пройти, то далі можна буде звітувати про економічне зростання

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s