Лекція, як пісня про музеї Торонто

 

20 липня 2016 року в Кропивницькому обласному художньому музеї відбулася публічна лекція «Музеї Торонто. Взаємовплив будинку і колекції» професора сценографії Райєрсонівської школи виконавчих мистецтв, Університету ім. Е. Райєрсона (Торонто, Онтаріо, Канада), Члена ADC, UNIMA і Конгресу літераторів України Павла Босого.

На  неординарний захід завітали знайомі та друзі, колеги та студенти нашого земляка, знаного у місті та далеко за його межами науковця, краєзнавця, музейника, сценографа, художника,  викладача. Море талантів і мистецьких професій, в яких Павло Босий не просто не остання людина, а досить помітна завдяки своєму таланту та працьовитості.

Спочатку була історія, і саме з неї  розпочав свою лекцію Павло Васильович, а сме з історії назви міста Торонто, з ознайомлення з місцевими музеями, художниками та живописними, архітектурними  і скульптурними творами нових своїх земляків. Усю лекцію пан Павло супроводжував цікавою відео презентацією та демонстрацією окремих видань і листівок.

В кінці лекції Павло Босий підсумував: «…Формування музейної колекції відбувається різними шляхами. Іноді типологія колекції залежить від самого приміщення; колекції в музеях існують в суворо обмежених рамках певного профілю, тому прослідковується сучасна характерна тенденція розширення профілювання, також на сьогодні розширюється спектр предметів музейного значення в царині декоративно-ужиткового мистецтва.

Сприйняття сучасного музею мистецтв є набагато ширше,    а це диктує нові вимоги до музейних приміщень як функціональних так  і в сфері символічних сенсів. Художній образ музейного приміщення в ХХІ столітті не менш важливий фактор ніж розміри, площа та безпека. Саме в музеях мистецького спрямування саме приміщення створюється як твір мистецтва».

Класична академічна година з Павлом Босим пролетіла непомітно,як чудова мить і гості заходу ще довго не відпускали лектора, а Павло Васильович. Як завжди із задоволенням та натхненням відповів на усі поставленні запитання. Знайомство з далеким Торонто, з його історією та музеями пройшло з захопленням. Яке щастя мати таких цікавих земляків славному місту Кропивницькому!

Анатолій Авдєєв

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s