ЩО СТОЇТЬ ЗА ПОПУЛІЗМОМ ПРО ВИСОКІ ТАРИФИ І ДОСТРОКОВІ ВИБОРИ

Що стоїть за популізмом про високі тарифи і дострокові вибори  ЦЕ СОЛОДКЕ СЛОВО – «ВЛАДА»

Те, що коїться сьогодні у Верховній Раді і як сприймається суспільством вона сама, дуже вже нагадує парламентську кризу. Жадоба влади настільки затуманила очі українським політикам, що вони й  забули, що в Україні триває війна з агресором, що економічний спад, помножений на корупцію, є не меншою загрозою нашій державності, ніж російський загарбник разом із сепаратистами та «п’ятою колоною» у піджаках і підрясниках, а внутрішній розбрат завжди приводив українців до поразки. Влади хочеться багатьом. Її традиційно не вистачає главі держави, бракує тим, хто її втратив або ще й не мав. Вона вабить як провідна зірка, що осяває дорогу, хоч часто й ту, котра веде до прірви. Але цього не бачать подорожні, вони марять землею обітованою. Для самих себе і своїх ближніх.

Зрозуміло – сьогодні Україні потрібен сильний президент, навіть у структурі парламентсько-президентської республіки. Але за умови, що маємо де Голля, а не Петена. Але про президента – пізніше. Спочатку про тих, хто найголосніше заявляє про свою любов до народу і найбільше опікується його бідами.

«Демократична опозиція» в парламенті у складі фракцій «Батьківщини» і Радикальної партії у минулу п’ятницю зірвала пленарне засідання Верховної Ради. Офіційний привід – її не хоче чути керівництво парламенту. Перед тим було кількатижневе блокування трибуни партією Ляшка, розблокування її зусиллями парламентарів–учасників АТО, потужна атака з екранів телевізорів на каналах Коломойського,  Фірташа,  Ахметова, вимога негайного створення Тимчасової слідчої комісії для розслідування незаконної ціни на газ і завищення тарифів та  проведення перевірки «корупційних урядів Яценюка і Гройсмана». Ну, з Арсенієм Петровичем зрозуміло: кричав «Юля! Юля!», а потім драпонув із її фракції. А чим не догодив Гройсман, ще ж і ста днів не минуло, як він очолив уряд? Певно, дуже вже хочеться комусь потрапити, а комусь повернутися у прем’єрське крісло.

А в чому, власне, конфлікт? Дві фракції – БПП і «Народний фронт» висувають вимогу, аби ТСК розслідувала динаміку зростання ціни на газ, починаючи з часів підписання Юлією Тимошенко довгострокового договору  з «Газпромом» під диктовку російського президента, а сама вона наполягає, щоб тільки з 2014 року і по сьогодні. Нагадаємо: на момент підписання у січні 2009 року так званої газової угоди Тимошенко-Путіна ринкова ціна на газ складала 235 доларів за тисячу кубометрів, згідно ж із документом, підписаним тоді на десять років, вона встановлювалася у розмірі 450 доларів, більше того –  Україна зобов’язувалася платити за домовлені об’єми незалежно від того, вибрала вона їх чи ні. Роман Безсмертний після цього наполягав, щоб Генеральний прокурор ініціював розслідування щодо відповідності дій прем’єр-міністра засадам національної безпеки України. Як у воду дивився відомий політик. Ці газові угоди стали зашморгом для  економіки нашої держави, в принципі – підґрунтям для підписання через рік договору між Україною та Російською Федерацією щодо перебування Чорноморського флоту на нашій території до 2042 року, що закінчилося захопленням Криму.

У протестному запалі Юлія Володимирівна не переймається доказовістю аргументів і не добирає слів. Договорилася до того, що депутатів-учасників АТО, котрі не дали змоги в черговий раз зірвати засідання Верховної Ради, порівняла з «чорними полковниками». Щось дуже вже близьке до лексики ватажків Луганськдону. Не дивно, що відразу ж інформаційне агентство NemsFront, яке підтримує сепаратистів, прокоментувало її заяву: «Сегодня люди в форме с орденами защитили преступную власть и выступили против оппозиции, которая хотела хоть что-то изменить. Это черные полковники…  Лидер «Батькивщины» сообщила, что таким образом сегодня в стране произошла масштабная контрреволюция, так как бывшие АТОшники своими действиями, защищая коррумпированные режим, фактически убивают украинцев».

Різке підвищення ціни на газ серйозно стурбувало людей. У відповідь прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що українці з низьким доходом не відчують підвищення ціни на газ. «Хочу всіх громадян України заспокоїти: нічого для вас у рахунках не зміниться, оскільки є ефективна система субсидій, – сказав він. – Той, хто має невеликі доходи, отримає адресну компенсацію. Жодної паніки». Я поки що не бачу підстав для того, щоб йому не вірити, і погоджуюсь, що дестабілізують політичну ситуацію для того, щоб привести країну до дострокових парламентських виборів. Але у мене виникає закономірне питання: як буде із громадянами, в котрих дохід не настільки низький, щоб отримувати компенсацію, та які після сплати всіх рахунків автоматично потраплять у категорію тих, «хто має невеликі доходи». Думаю, що з ціною на газ і похідними від неї ще далеко не все гаразд, десь там, у прихованих схемах, ворушаться вуха корупціонерів, тарифи потребують серйозної ревізії та корекції, а практика компенсацій через субсидії – далеко не ідеальна. Все це потребує негайного вивчення і публічного обговорення. Водночас переконаний:  блокування трибуни – не вихід. Тим більше – дострокові вибори вже зараз, які пробують нав’язати країні популісти від опозиції. І це не моя, точніше – в першу чергу не моя точка зору. Георгій Тука, екс-керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації,  прокоментував тягу українців до популізму: «Коли люди, бачачи проблеми, вважають і вірять тій мерзоті, яка розповідає, що один покидьок буде завтра засівати всіх гречкою. Другий, не менш цинічна потвора, буде розповідати: «Дайте нам, ми змінимо конституцію». Третій розповість: «Дайте мені і за два дня я поборю корупцію». Що об’єднує всіх цих персонажів? Суцільна брехня. На жаль перевибори, які зараз деякі політики намагаються впровадити в суспільство, призведуть лише до одного: значно збільшиться кількість популістів у Верховній Раді»…

За Олегом Ляшком такий шлейф, як за Юлією Тимошенко, не тягнеться. Просто, лаючи на всі заставки «корумпованих скотиняк», він скаче дрібним бісом навколо окремих із них. Ви звернули увагу, що прізвищ «скотиняк» опозиціонер фактично не називає, а про перегляд тарифів на електроенергію взагалі не згадує, говорить лише про газ. Не подумайте, що Олега Валерійовича так лякає нова вартість гарячої води. За будинок в елітному районі столиці площею у 550 квадратних метрів, де він і досі «переховується» від екс-міністра внутрішніх справ Захарченка, Ляшко сплачує по 5 тисяч гривень на місяць. Це в той час, коли звичайна однокімнатна квартира далеко не елітної забудови  обходиться наймачеві у 10 тисяч. Тож резерв у народного депутата є. Справа в іншому. Найбільша енергетична компанія ДТЕК належить Рінату Ахметову. А у Ляшка із Рінатом Леонідовичем, як стверджують ЗМІ, – прекрасні стосунки…

Я не вірю у щирість ні Юлії Володимирівни, ні Олега Валерійовича. Очільниця «Батьківщини» не раз заявляла: «Як можна іти на канікули, коли країна доведена до крайньої межі виживання?!». Та коли спікер парламенту Андрій Парубій поставив на голосування пропозицію не закривати сесію до вересня у зв’язку із складною ситуацією в Україні, за неї віддав голос лише один «радикал» і не проголосував жоден член фракції «Батьківщини», в тому числі і леді Ю.

Є  серйозні претензії і до Андрія Парубія, «партії влади» загалом.

Броніслав Куманський

http://rk.kr.ua/scho-stoit-za-populizmom-pro-visoki-tarifi-i-dostrokovi-vibori

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s