Владні сайти Кіровоградщини пропагують “радянщину”?

Інформаційне наповнення інтернет-ресурсів окремих органів місцевого самоврядування області на 25 році незалежності України містить елементи пророссійської та радянської пропаганди, а самі вони мають недоліки з точки зору безпеки. Весь Кіровоградзнайшов “цікаве”  на сайтах Світловодської, Знам’янської, Олександрійської, Кіровоградської, Бобринецької, Гайворонської міських та Добровеличковської селищної рад.

Сайты_комми

По-перше, світловодський, олександрійський, бобринецький та гайворонський сайти розміщені на недержавних ресурсах, в інвестиційному паспорті обласного центру географічна карта російською мовою.

По-друге, історична довідка на сайті Знам’янської міської ради структурована за радянською структурою – п’ятирічки, “громадянська” та “велика вітчизняна” війни, “перебудова”. На сайті Олександрійської міськради відзначається прославляння спочатку катеринінської губернської реформи, а потім – радянської влади, починаючи від “остаточної ліквідації антирадянського заколоту Червоною армією” в 1919 році, роки незалежності згадуються лише у зв’язку з відкриттям залізничної лінії Київ-Дніпропетровськ у 2003 році.

Схожі недоліки були відзначені і на сайтах Бобринецької міської та Добровеличковської селищної рад, проте наразі зміни вже внесені. Наприклад, ще місяць тому історична довідка останнього містила наступні рядки: “Дізнавшись про перемогу великої жовтневої соціалістичної революції жителі Добровеличківки і навколишніх сіл зібрались на багатолюдний мітинг, де лунали заклики втілювати в життя ленінський декрет про землю”.  Тепер: ” У березні 1917 року, як тільки стало відомо про буржуазно-демократичну революцію, волосний старшина скликав представників населених пунктів і зачитав повідомлення про повалення самодержавства й утворення Тимчасового уряду. Сход обрав волосний громадський комітет.” На новому сайті Бобринецької міської об’єднаної територіальної громади вже не згадується “захоплення влади в місті петлюрівцями” та “куркульські банди”.

Чи настануть якісь наслідки для відповідальних осіб у Знам’янці та Олександрії, де з сайтів місцевих органів влади так і не вилучили те, що мовою, наприклад, слідчих СБУ, можна було б назвати передумовами для маніпулювання суспільною свідомістю на користь Російської Федерації – побачимо.

 

Владні сайти Кіровоградщини пропагують “радянщину”?

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s