Сепари готуються?

 

В випуску місцевої газети «З перших уст» від 11.08.2016 р. прочитав публікацію Бориса Курганського, в якій він описує свій сон. Тим, хто не читав, переповім, що йому наснилося, начебто наше місто захватили російські десантники (ще в радянській формі), ну і про те, хто і як на це відреагував.
Тема сама по собі настільки цікава (особливо в світлі останній подій і заяв російського президента), що захотілося її продовжити і дещо пофантазувати.
Я не прихильник війни і всього, що з нею пов’язано, але неадекватність північного сусіда заставляє бути готовим до будь-якого розвитку подій.
Уявіть собі (не дай Господи!), що місто дійсно опинилося в окупації. Не буду уточнювати, чиїй – тут без варіантів. Як розвиватимуться події далі?
Обов’язково знайдуться ті, хто зустрінуть окупанта з хлібом-сіллю і трикольоровими прапорцями. Вони кидатимуть квіти під гусениці танків і напружуватимуть голосові зв’язки завченими кричалками.
Обов’язково збіжаться бажаючі служити в нових органах влади, поліції, прокуратурі, судах і т.і.
При всій ненависті певної частини ФБ-спільноти до Ігоря Козуба, його першого кинуть до буцегарні. Якщо не встигне змазати п’яти салом та не накиває з побратимами в партизани. Попадуть під роздачу такі, як Авдєєв, Матко, Матівос, Лагно, Курганський і інші патріотично налаштовані громадяни: публікації в ФБ давно під контролем у кого треба. Місця в підвалах вистачить на всіх – недореспубліки підтвердять.

Але є й багато таких, хто уже сьогодні заслужив індульгенцію у потенційного окупанта. Не чіпатимуть активних вірян УПЦ МП (інші церкви передадуть МП, а їх служителів, якщо не постріляють, то заженуть далеко); у пошані будуть активісти перейменування міста на Єлисаветград; колишні члени партії регіонів; хамелеони, які міняють політичний окрас зі швидкістю надзвукового лайнера і всі явні та таємні прихильники «руського міра».
Загалом колаборантів набереться стільки, що за посадами до окупанта стоятимуть черги. Почнеться цькування патріотів, реанімація стукачів, доноси, повернення в СРСР і все те, що ми сьогодні з огидою спостерігаємо в «країнах Лугандонії». Процент насищення в нашому місті совково-імперською гидотою хоч і менший, ніж там, але достатній для підтримання ідей окупанта, які будуть щедро культивуватися за допомогою Гебельс-ТВ. В тому числі на обласному ТВ, яке нарешті отримає омріяну назву «Єлисаветград-ТВ».
Валентині Бажан запропонують очолити відділ пропаганди в обласній адміністрації. Але, швидше, районній, бо область на кшталт Криму приєднають до якогось центрального округу абощо.
Газеті «Україна-Центр» дадуть за об’єктивне висвітлення подій грамоту і 10 магнітів на холодильник з гербом Єлисаветграда.
Українська мова буде заборонена, як мова Бандери, всі державні установи, навчальні заклади і дитсадки переведуть на російську, яку сьогодні так притискають.
…Пора зупинитися. Бо уява може довго домальовувати цю сюрреалістичну картинку, яка при певному збігу обставин цілком може цілком втратити приставку «сюр».
Дуже хочеться вірити, що цього сценарію не відбудеться. Але здоровий песимізм підказує, що нічого не можна виключати. Бо песиміст, на жаль, це – гарно поінформований оптиміст…

Віктор Делюрман

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s