День ДКНС (ГКЧП) : Оголосіть повний список

День Яблуневого Спасу та Богоявлення став в останній рік існування СРСР ще і днем серпневого червоного  імперіалістичного заколоту. Збадьорилися ліві радикали,  подумали, що вертається омріяний 1937 рік. Та їх «пісня», що почалася з демонстрації  по телебаченню «Лебединого озера» лунала  нетривалий час, ставши насправді «лебединою».  П’ять діб наробили багато галасу. В провінційному Кіровограді і «червона гідра» працювала натхненно.  Рухівці готувалися до того, що по них прийдуть, а один вчитель-пенсіонер радо поніс в обком КПРС власноруч складений список осіб «для арештів та відправки в табори». Повного списку, на жаль, потім не оголосили, і ходять чутки, що встигли знищити після захоплення згаданого обкому рухівцями в ніч з 24 на 25 серпня 1991 року.

Історія цікава, повчальна та до смішного анекдотична своїм продовженням. Через кілька років, а саме через  12 «вдумливого краєзнавця», про що написали в біографії, 24 липня 2003 року сьома сесія Кіровоградської міської ради двадцять четвертого скликання затвердила рішення міськвиконкому про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Кіровограда».  Кривий жарт долі, породжений відсутністю люстрації яскраво засвідчив, що в Кіровограді місцева спільнота ще не встала з голови на ноги. Саме тому і подальші роки в лави почесних громадян вже пачками серед дійсно шанованих людей почали потрапляти компартійці, московські священики та зовсім сторонні для міста люди. В місті можна не народитися, не жити, не працювати, не визволяти і стати його почесним громадянином. Віднині чисто «по законам 1937 року» визначають трійки почесних громадян. Через сито цього року відсіяли трьох, а трьох залишили. Серед відсіяних потрапив ініціатор встановлення пам’ятників Троцькому та антисеміту Пашутіну  і корчування ялин біля міської ради Віталій Кривенко, якого підтримувало цілих вісім організацій, народний художник України Михайло Надєждін та колишній заступник голови обласної ради В’ячеслав Суворов. Але потім знайшлися совки, що долучили до “почесних і пана Кривенка.

А до трьох «щасливчиків» залишених для присвоєння у кіровоградців теж є претензії… Найбільше їх до Євгена Бахмача, що контролює нині весь транспорт міста з усіма субвенціями міської ради, де  для простих водіїв заборгованість з заробітної плати складає три-чотири місяці, а мешканців гуртожитків намагаються позбавити житла. До двох інших претензій менше, але… В  чомусь неповному списку Почесних нині вже  більше 25 осіб і темпи їх долучення вражають. А ще світ повниться чутками, що та нагорода… найдорожча за собівартістю в Україні.  Невже місто найбагатше в державі?

Списки на нагороди  складають до свят, а свята випадають не всім, бо більшість пересічних українців, на жаль, втратила відчуття свята і живе кількома днями наперед в очікуванні важко зароблених копійок. Відродили в місті і Дошку пошани, на якій поруч медсестри, забійники скота та призери Олімпіад. Я, на щастя, до тих трьох категорій не належу, і на щастя, не перебуваю у «вінегреті тої пошани», від  умовності якої стає трохи смішно, бо живемо у світі якоїсь  «гри в бірюльки» від якої немає справжньої шани та справжніх почесних. На жаль, немає пошани в тих списках. Справжня пошана була у «списках вчителя-пенсіонера» у день Богоявлення чи Преображення Господня. Для нині незалежної України то був «Момент Істини». Здається освячені цього дня яблука треба роздавати за тим списком.
Пройшла Революція Гідності, але і сьогодні на обласному радіо розповідають про того “краєзнавця”… Світ міняється повільно, бо не вимели нечисть з кабінетів на смітник історії. А ще кажуть, що прийшов час декомунізації…
Василь Чорний
Серпень 2010 – серпень 2015
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s