Страшна, жахлива помилка

 

Вкотре зустрів у аналізі історії страшну, навіть жахливу помилку. Ця помилка привела на наші терени таку ж страшну і жахливу війну.

І ця помилка крокує із нами більше ніж чверть століття. І веде у безодню!

Вона повторена у публікації Івана Капсамуна  «Від Київської Русі – до європейської України!», Експерти «Дня» оцінюють, що вдалося і що — ні за 25 років відновлення незалежності держави» напередодні Дня незалежності.

Отже, пропоную зануритися у недавню історію нашої державності.

Мене інколи питають, як я на початку 1995 міг стверджувати про неминучість і невідворотність війни із Росією. А треба було тільки трохи озирнутися і поглянути навкруги, побачити наш жалюгідний стан колоніальної держави із окупованим Севастополем, жест Єльцина по закриттю газової засувки, окуповані Росією Таджикистан, Придністов’я, Абхазію, Південну Осетію, та за допомогою Росії – Нагірний Карабах.

Більш вражав жалюгідний стан вітчизняного політикуму. Ось що каже Декларація про державний суверенітет 16 липня іще 1990 року:

«Українська РСР урочисто проголошує про  свій  намір  стати  в майбутньому постійно нейтральною державою, яка не  бере  участі  у військових блоках і дотримується  трьох  неядерних  принципів:  не приймати, не виробляти і не набувати ядерної зброї».

А свіжі виправдування Л. Крачука про відмову від ядерної зброї, хоча Меморандум підписав Кучма, чого варті?

Невже тоді була така тверда віра у те, що капіталізм переміг на всій земній кулі, автократична диктатура не загрожує США і жарт Рейгана про ядерний удар по Росії не стане реальністю? А можлива загроза від комуністично-ядерного Китаю при появі амбіцій на світове панування? І невже вказані вище і не вказані аргументи на користь імперської політики Росії не могли для Кравчука-Кучми стати козирним аргументом на корить збереження ядерного статусу?

По між іншим, запитання до експертів. Чи є у світі держави, котрі не входять у ядерний клуб, але збагачують уран? Звичайно, мова не йде про Індію, Пакистан, Ізраїль та КНДР.

Невже не можна було обумовити у вказаному документі хоча б цю умову на право збагачення урану для АЕС та й гарантію відновлення статусу ядерної держави у випадку незабезпечення гарантій за Будапештським меморандумом (що і сталося)?

Тепер після довгої передмови повернемося до помилки. Невже хтось вірить, що після вказаних актів імперської політики Росія допустить появу в Україні дійсно лідера її незалежності? І не допустила! Кучма –– то проект Кремля. І цей проект у значній мірі вдався завдяки міфічній «хатинці» Кравчука – геніальної спецоперації, здійсненної ФСБ. І, головне, доведеної згодом у рішенні німецького суду. Прискіпливий читач знайде тут, на Хайвеї мою публікацію про вказаний міф, живучий аж до сьогодення!

Ось тому тією страшною, жахливою помилкою вважаю тисячеразово оприлюднене твердження, в чергове повторене В. Шишкіним у фразі: «Мушу пригадати, що того ж самого Гітлера обрав німецький народ. Він прийшов до влади абсолютно демократично в 1933-му році, так само як і Кучма в 1994-му, який створив кланово-олігархічну систему в Україні. То ж і Гітлера, і Кучму обрав спершу народ».

Не демократично Кучма прийшов до влади! Не народ, а Кремль його обрав!

Думаю, що той же Віктор Іванович згадає публікації того часу про шалене фінансування виборчої кампанії Кучми через кримські банки. Та й багато іншого.

Це соромно визнавати, але ми і до цього часу є проектом Кремля, навіть попри патріотичну риторику Порошенка.

Можна іще згадати про версію ЗМІ від Є. Марчука і зниклу у нього відеокасету щодо замовного характеру вбивства В. Чорновола напередодні президентських виборів 1999. Сюди слід додати і «дивну» зраду О. Мороза у ті ж часи домовленостей «Канівської четвірки»

Не менш «дивним» було повторенням «спецоперації» з розвалу «Канівської четвірки» — демократичної коаліції 2006 року.

«Дивні» вони для пересічного українця. Але для політика, думається, нічого у тому дивного немає. Як і дивного зникнення відеокасети із зізнанням про вбивство Чорновола.

 Віктор Марініч

Читать полностью: http://h.ua/story/431583/#ixzz4IELkoTsy

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s