Збережемо “централізацію” України і відвернемося від імені Кропивницького?

КНТУ - переїменують ЦНТУ

  У зв’язку з перейменування міста, колектив навчального закладу Кіровоградського національного технічного університету вирішив надати університету назву Центральноукраїнський національний технічний університет (ЦНТУ). Нова назва почне використовуватися після офіційного внесення змін до Статуту університету.  Сайт “Рідний Край” вирішив поцікавитися чи перейменують Кіровоградський педагогічний університет імені Володимира Винниченка і коли це відбудеться. У почув про “цікаві речі”.
Ректор вишу Олег Семенюк запевнив, що перейменування  теж буде, але яке?
«У 1996 році, коли мова ішла про надання навчальному закладу статусу університету, то активно ішла мова про перейменування вузу в Центральноукраїнський. Зараз про таку ініціативу вже заявило керівництво КНТУ. Ніщо нам не заважає, аби всі три виші стали Центральноукраїнськими. Але можуть бути і інші варіанти перейменування КДПУ. Ми не будемо поспішати, аби прийняти виважене рішення. Адже цього року нашому університету наприкінці жовтня виповнюється 95 років. І ми не будемо до цього часу перейменовуватися. Також потрібно враховувати меркантильний нюанс, оскільки всі рейтинги складаються на основі цитування назв навчальних закладів. Після перейменування ми втрачаємо накопичуваний коефіцієнт. А це призведе до втрати рейтингу під час вступної компанії», – зазначив Семенюк.
Олег Семенюк зауважив, що наразі розглядаються різні варіанти перейменування вишу, у тому числі державний педагогічний університет ім. В. Винниченка (м. Кропивницький), як у закордонних навчальних закладах.
Очільник університету запевнив, що офіційну процедуру перейменування вишу почнуть не раніше жовтня, хоча рішення про перейменування навчального закладу можуть прийняти раніше.

Відверто кажучи, ці ініціативі у часі і напрямку трохи дивують… Чому не можна було “декомунізувати” назви вишів раніше? Десять років тому, наприклад, або навіть півтора роки тому, після оголошення закону про декомунізацію, на що навіть давався термін у півроку? Нині,  коли Постановою Верховної Ради України місто практично перейменовано, та ще й так, що не треба в абривіатурі міняти літкру “К”, всіх потянуло чомусь на літеру “Ц”…  Таке собі цяцькуання. Ну, коли припустити, що технарі з КНТУ дуже далекі від української культури та мистецтва, то  чому такі збочення спостеріаємо  у  “педагогів”, що повинні виховувати  “світле, чудове, національне і вічне”?  Які претензії у  “діячів педагогіки” з КДПУ до видатного українського драматурга, ім’я якого носить нині місто до його особи? Рятує  “науковців” від підозр в сепаратизмі  лише слово  -“центральноукраїнський”, яке до  їх мізків, як до слона нежить доходило довгі  роки.  Слова  “кіров і  кіряти” цілих  25 років української незалежності їх чомусь патріотично не засмучували, а от слово “Кропивницький” – нате Вам!

Цікаві люди і навіть науковці живуть ще у нинішньому вже Кропивницькому… Думки про те,що це не просто мвсто, а місто з прибамбасами вкотре знаходять своє чергове підтвердження. То що? Збережемо  “централізацію України” та відвернемося від імені Кропивницького? Яким місцем повернемося до нього та української культури, здається пояснювати не треба…

Василь Чорний

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s