У Запоріжжі здійняли бойові українські знамена всіх часів – від княжих до сучасних

 

Український прапор – наша зброя, що містить переможну силу наших славних пращурів - фото 4

Український прапор – наша зброя, що містить переможну силу наших славних пращурів

Запоріжцям наживо і на слайдах продемонстрували десятки бойових прапорів, що були не лише символами, а й справжньою зброєю українців з давніх- давен до наших часів. В рамках дводенного семінару “Державний Прапор – від княжих часів до сьогодення” , що відкрився у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї сьогодні, 16 вересня, можна було побачити княжі прапори часів Київської Русі, знамена УНР, УПА, Холодного Яру, бойові стяги сучасних батальйонів, що боронять країну на Сході, повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Український прапор – наша зброя, що містить переможну силу наших славних пращурів - фото 1
Український прапор – наша зброя, що містить переможну силу наших славних пращурів - фото 2
Український прапор – наша зброя, що містить переможну силу наших славних пращурів - фото 3
Український прапор – наша зброя, що містить переможну силу наших славних пращурів - фото 4
Український прапор – наша зброя, що містить переможну силу наших славних пращурів - фото 5
Український прапор – наша зброя, що містить переможну силу наших славних пращурів - фото 6
Український прапор – наша зброя, що містить переможну силу наших славних пращурів - фото 7

Запоріжжя – легендарна землі козацької слави, як наголошують організатори, стало першим містом в Україні, що приймає захід, але вже цього року аналогічні тематичні науково-практичні семінари будуть проведені на Сході, а наступного – по всій Україні в рамках всеукраїнської патріотичної акції “Історія прапорів України – княжі, козацькі, мілітарні та Державний Прапор”. Ініціювала цей проект молодіжна організація “Асоціація інтересів Верховної Ради України” за підтримки Міністерства молоді та спорту, а також місцевих органів влади та музеїв.

Український прапор – наша зброя, що містить переможну силу наших славних пращурів - фото 8

“Мета акції – відновити історичну справедливість мілітарної символіки, зокрема на прапорах. Семінари супроводжуватиме експозиція раритетних прапорів, їхня реконструкція. Це прапори УНР, УПА, Холодного Яру та сучасні прапори, з яким наші хлопці зараз воюють на Сході. Ми хочемо, щоб наші співвітчизники, а особливо чоловіки, розпочали через візуалізацію вивчати історію Україну. Сподіваємося ця експозиція прапорів посприяє тому. Починаємо із Запоріжжя. Потім їдемо до Мелітополя та Бердянська, а звідти на Донеччину. Повна колекція експозиції, півсотні прапорів, буде презентовано у жовтні знову ж таки у Запоріжжі, в обласній науковій бібліотеці, і десь наприкінці листопада у Києві”, – розповіла куратор акції Наталка Іванченко.

Український прапор – наша зброя, що містить переможну силу наших славних пращурів - фото 9

“Ми провели декомунізацію зовнішню, а насправді треба тепер проводити декомунізацію змістовну. Ми замінили назви вулиць, почали, але ще не наповнили їх змістом. Так само в армії. Зверніть увагу, на останньому параді, на День Незалежності, ми замінили форму. Втім армія крокувала зі старими радянськими прапорами. Тому молодь, яка сприймає це під іншим кутом, запропонувала показати історію українських прапорів та привернути увагу можновладців, від яких це залежить, що у нас, в Україні, є своя традиція мілітарних прапорів, та саме її настав час використовувати. Ось, приміром, наша 55-а дивізія, вона у нас “уральська”. Назва дісталася від більшовицького полку з Уралу. Або 128-а гірсько-піхотна закарпатська дивізія. Повна її назва “128-а туркестанська закарпатська”. Відповідно й прапори. Наскільки я зрозумів, молодь не схильна розглядати історію України, як історію жертовних героїв. Вони хочуть її розглядати, як історію успішних переможців. Відповідно, вони показують її на прикладі прапорів: від Київської Руси до наших днів. Завдяки цьому, згодом на наших танках та гарматах, на нашій зброї буде своя символіка”, – вважає директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА Владислав Мороко.

“Наші прапори – це зброя, історична зброя, на що варто зважати, особливо тепер”, – наголошував у своєму виступі на семінарі голова правління запорізького наукового товариства імені Якова Новицького, доцент ЗНУ Сергій Білівненко. Він ґрунтовно доповів про військові прапори в системі козацьких клейнодів Гетьманської держави XVII – XVIII сторічь, зокрема назвав історичні умови, за яких на козацьких прапорах з’явилися двоголові московські орли. Щодо цих ворожих птахів, то керівник обласної координаційної ради козаків Дмитро Сухінін вважає, що це ідеологічна війна, яку Московія розпочала у вісімнадцятому столітті.

 

Український прапор – наша зброя, що містить переможну силу наших славних пращурів - фото 10

“Двоголові орли непритаманні козацтву. Починаючи з вісімнадцятого сторіччя, їх буквально клеїли на наші прапори”, – зазначив Дмитро Сухінін, підтверджуючи сказане ілюстраціями в довіднику з Першої козацької історичної бібліотеки.

Про те, що символіка на прапорах сформувалась знизу, а не в гетьманських палацах, і в собі несе навіть магію, говорив на семінарі художник, автор запорізьких герба і прапору Віталій Пилипенко.

Український прапор – наша зброя, що містить переможну силу наших славних пращурів - фото 11

“На наших прапорах зображені символи народовладдя. Я не знаю, як сказати, але в них є певні речі, що пов’язані з магією. Ця символіка – знакова. Впливає на наш реальний світ. З цими прапорами наші воїни перемагали загарбників. Зображення, приміром, на прапорі 37-го батальйону, він як бойовий, хочу сказать, що йому рівних нема. З художньої точки зори – і магії перш за все – він відповідає нашому нинішньому військовим стану. Там простежується і степ, і наша Київська Русь, є знак Святослава, а також орел над степом – символ волі”, – сказав Віталій Пилипенко.

Семінар “Державний Прапор – від княжих часів до сьогодення” продовжить свою роботу 17 вересня. Організатори обіцяють, що вже завтра нинішня експозиція прапорів поповниться безпосередньо бойовими знаменами, які привезуть до Запоріжжя з передової воїни АТО.

http://zp.depo.ua/ukr/zp/u-zaporizhzhi-zdiynyali-boyovi-ukrayinski-znamena-vsih-chasiv-16092016175900

Advertisements

One thought on “У Запоріжжі здійняли бойові українські знамена всіх часів – від княжих до сучасних

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s