НАЇЗД ТРЕТЬОГО СТУПЕНЯ

У далекому і відносно стабільному 2007 році кіровоградська компанія «Автолегіон – Варванський Ю.В.» взяла кредит на розвиток в «Укрпромбанку». Сума кредиту була значна, але він успішно погашався до тих пір, поки сам банк не був ліквідований, а все його пасиви і активи перейшли в користування Національного банку України. Позичальники з «Автолегіона» стали чекати вказівки від головного банку країни для продовження погашення кредитів. Однак подальші події протікали по незапланованим сценарієм.

У травні цього року на адресу кіровоградської фірми надійшов лист від київської компанії ТОВ «Реверс Компані» з вимогою негайно ліквідувати заборгованість по кредиту. Для «Автолегіона» це повідомлення стало несподіваним, але, погоджуючись з необхідністю погашення кредиту, керівництво підприємства попросило у нового кредитора надати докази його прав на цю вимогу. На юридичну адресу київської фірми був відправлений запит на підтвердження правонаступництва за цим кредитом. Відповідь збентежила. В першу чергу тим, що прийшов він від «Укрпошти» і містив тільки одну фразу: «За вказаною адресою дана організація відсутня». Спроби знайти інші контакти теж нічого не дали: її директор, що носить балакучих прізвище вигнали, також не проживає за вказаною в документах про реєстрацію адресою.

Тим часом 16 серпня на адресу «Автолегіона» приходить новий лист від фірми-невидимки, а фактично – ультиматум. У ньому повідомляється, що саме вона на сьогоднішній день є власником всього майна, що колись належав позичальнику. У листі також була вимога звільнити приміщення до 10.00 наступного дня і надати до них доступ представнику ТОВ «Реверс Компані».

Як і було обіцяно в листі, вранці наступного дня до будівлі «Автолегіона» з’явився представник киян в супроводі адвоката і десятка його «помічників» спортивного вигляду. Природно, керівник підприємства викликав поліцію, повідомив в інші силові структури і відмовився передавати ключі до отримання будь-яких документів. Приїзд правоохоронців остудив запал завзятих «помічників» адвоката і змусив їх ретируватися.

Подальші пошуки інформації про правонаступників виданого кредиту дозволили частково відновити картину попередніх подій. Виявилося, що Нацбанк без проведення будь-якого тендеру чи конкурсу передав права на кредитні зобов’язання перед ліквідованим банком київській фірмі «Інвестиційна компанія« ІФГ Капітал »». У пакет переданих документів входили кредити більш ніж ТИСЯЧІ позичальників! А ця фінансова група тут же продала зобов’язання позичальників іншим фірмам. Ось так і виникла на небосхилі київська фірма «Реверс Компані».

А далі пішли не зовсім зрозумілі події (вірніше, зовсім зрозумілі, але зовсім не законні!). П’ятнадцятого червня цього року приватний київський нотаріус Валентин Войтовський о 23 годині 54 хвилини (!) Скористався своїм правом державного реєстратора та вніс зміни до Державного реєстру прав власності на нерухоме майно. Зміни дуже прості – майно КТ «Автолегіон Варванський Ю.В.» стало належати ТОВ «Реверс Компані». Просто так! Без рішення суду, без повідомлення власників, без будь-яких підстав!

Природно, керівництво нашого автоперевізника звернулося за захистом своїх прав до правоохоронних органів. Однак, судячи з усього, неприємності у «Автолегіона» тільки починалися … В останній тиждень телефони гарячих ліній обласного центру буквально розжарилися від скарг на якість обслуговування пасажирів, які користувалися послугами підприємства, а в приймальню міського голови почали регулярно навідуватися організовані групи ходоків-скаржників. Наша нова поліція стала частим гостем на самому підприємстві і почала надавати пильну увагу окремим водіям маршруток.Наприклад, патрульний автомобіль приїжджав вранці на підприємство і шукав водія певної машини в зв’язку з тим, що надійшло повідомлення про його нібито неосудному стані! Це повідомлення не підтверджувалося, але нерви зіпсувало. Або, наприклад, наряд поліції на кінцевій зупинці зупиняв маршрутку і повідомляв, що водій відмовився підібрати на зупинці пенсіонера. Саме таке повідомлення приходило на телефон поліції. Хоча водій клявся, що нічого подібного не було!

Ми, звичайно, не вважаємо, що всі водії маршрутних таксі обласного центру ангели небесні, але таке незвичайне увагу до маршрутів одного конкретного підприємства викликає цілком обґрунтовані підозри в організованому переслідуванні. І підозри ці тільки зросли, коли стало відомо ім’я місцевого представника київської фірми-невидимки, яка і намагається забрати майно перевізника. Ним виявився Олександр Крилов – колишній начальник міської ДАІ. Читачам газети він відомий завдяки скандалу семирічної давності. Коли, перебуваючи (за словами свідків) в стані «нестоянія», тоді ще полковник міліції виявився замішаним в конфлікті в одному з літніх кафе міста і на нього було заведено кримінальну справу за перевищення посадових повноважень.

На сьогоднішній день стало відомо, що діяльність київської фірми «Інвестиційна компанія« ІФГ Капітал »», так само, як і діяння київського нотаріуса Валентина Войтовського, стали об’єктом пильної уваги правоохоронців. І ми будемо уважно стежити за подальшим розвитком подій.

Олексій Гора, «УЦ».

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s