«Чи довго чекати змін? Якщо чекати, то довго…»

 
У нас триває суперечка, дуже схожа на філософську загадку про те, що первинне – яйце чи курка? Ми вже кілька десятиліть не можемо відповісти на питання: це народ такий дебільний і байдужий, бо влада дебільна і корумпована,чи влада дебільна і корумпована, бо народ дебільний і байдужий?
Демократія – це ідеологія. Саме слово «демократія» перекладається з грецької, як влада народу. Давним-давно, греки довели, що це можливо. У стародавньому місті-державі Афінах, всі афіняни – і аристократія,і біднота – були залучені в голосування. Звідки бідні і неосвічені знали, як і за який закон треба голосувати, і що правильно, а що неправильно? Їх навчали через театр. Їх квитки на п’єси Софокла і Евріпіда оплачувалися державою, як і дні, витрачені на участь в голосуванні. Знаєте, що було фішкою в тій давній демократії і чому вона називалася прямою? Не було посередників між народом (багатим і бідним) і законом. Не було цих паскудних представників народу, які по всьому світу називаються в наші дні «депутатами».
Сучасна демократія, якщо така ще існує, має деякі відмінні риси. Перш за все, це наявність середнього класу, який повинен охоплювати, як мінімум, 50% громадян тієї чи іншої країни. Представники середнього класу – це освічені і заможні люди, яким є, що захищати і якими неможливо маніпулювати. В Україні, більш-менш прибутковий бізнес,вже давно сконцентрований в руках декількох сімей, а то, що ще залишилося, дістається відчайдушним ентузіастам через нескінченні дозволи, ліцензії і хабарі, що тут же приводить їх самих до табору корупціонерів. Бідним в демократичному суспільстві відводиться всього лише 10%, в Україні ця цифра вже наближається до 80%.
Ще одна відмінна риса демократії: в усьому світі виконавча влада складається на 99% з професіоналів і тільки на 1% з політичних призначенців. У нас все навпаки! Більше того, як тільки уряд, що складається з провінційних мерів, бізнесменів, фітнес чемпіонів і просто політиків-демагогів, стає ще на один щабель менш освіченим, в Україні закривають ще більше шкіл.
Отже, мета влади зрозуміла. Її ідеал – це 90% бідного і неосвіченого населення, яке за 1 кг. гречки продасть свою душу, та ще й зрадіє цьому. Крім того, влада свою політику, спрямовану на знищення освіченого народу, готова захищати. Згодна з тими, хто говорить про те, що в Україні вже утворилося феодально-поліційна держава, в якій добре живеться тільки кільком сім’ям. Їх охороняє найбільше число представників правоохоронних органів. За даними ООН, на 100 тис. Населення, в усьому світі припадає 200-300 поліцейських. В Україні – 780! Поліцейсько-репресивний апарат в Україні вдвічі більший армії!
Що ж народ?


Справа в тому, що народ у нас ділиться за багатьма ознаками і схожий на клаптикову ковдру. Крім того, я навіть боюся написати цифру, яка б правильно відповідала відсотку реально бідних українців. Прошарок сільській неосвіченої бідноти дістався нам від радянської імперії. Міська ж біднота примножилася і, думаю, що це ще не межа зубожіння. Чергове уряд примножить злидні і ліквідує такі поняття, як освіченість і професіоналізм. Якщо вони самі дебіли, навіщо ж їм в країні ті, хто розумніший від них ?!
Що робити такому народу? Що робити, коли закриваються школи, лікарні, коли книги, в яких є відповіді на всі питання, вже давно замінили казками для дорослих і вульгарними серіалами? Театрів з п’єсами Софокла і Евріпіда, де б народ навчали, вже давно не існує. Як вирватися із цього виру? Що робити, коли щоденний негатив вже не приводить у лють, не змушує діяти і протестувати, а вганяє в депресивний сон, підкладаючи під бік чергову м’яку подушку?
Як такому народу змінити систему і написати під себе матрицю?
І все ж, що первинно – влада чи народ?
Народ, звичайно. Питання тільки в тому, який це народ. Той, хто любить гречку або той, хто любить свободу …
Але тут виникає інше питання. Чи знає наш народ, що таке СВОБОДА, а, головне, чи потрібна вона йому?

 

 Olena Ksantopulos
·
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s