Такого Кропивницького ще ніхто не бачив!

 

У художньому солоні, що на розі вулиць Великої Перспективної і Гоголя, до Дня міста відкрилася виставка робіт художників Кропивницької обласної організації Національної Спілки художників України. Краєвиди рідного міста відтворилися на картинах Анатолія Янєва, Андрія Хвороста, Сергія Шаповалова, Олександра Деміденка та інших професіоналів у галузі пензля та мольберта. Тут замальовки милих нашій душі куточків природи, старовинних вуличок і будинків. Деякі з них вже залишилися в нашій пам’яті.
А посеред цієї краси портрет, на і якому зображена людина незвичайної долі. Артист, драматург, режисер, композитор, засновник першого українського професійного театру, громадський діяч – Марко Лукич Кропивницький, на честь якого сьогодні назване наше місто.
Автор роботи Ігор Смичек мовою символів розповідає глядачам своє розуміння суті Кропивницького. Зображення розп’яття – це хрест, який через усе життя проніс великий режисер за відродження української культури, української нації. Янгол у руках зі свічкою – світло від його справи. Театр як корона – головна справа діяльності Кропивницького. Адже, як сказав Гете, поки існує театр, існує і нація. А люди із свічками у руках – це ті, які зрозуміли ідею цієї видатної особистості, фундатора української нації, котрі й сьогодні відстоюють її.
Фізгармонія – улюблений музичний інструмент Кропивницького, бо крім усього, про що йшлося, він був і композитором, що займався музичним оформленням своїх вистав, писав музику до пісень, співав.
За словами Ігоря Смичека, такого Кропивницького ще ніхто не бачив!

Ольга Кизименко

Фото Ольги Кизименко.
Фото Ольги Кизименко.
Фото Ольги Кизименко.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s