Самчиківський розпис у Бахмуті!

 

Яскраві візерунки Хмельниччини прикрасили стіни музею древнього, а нині прифронтового Бахмуту. До міста прибула команда майстрів з села Самчики.

20 вересня 2016 р. в приміщенні Краєзнавчого музею відбулося відкриття культурно-мистецької акції «Самчиківський розпис».

Вже два роки, під егідою Міністерства культури України відбувається презентація надзвичайно яскравого та самобутнього декоративного розпису Хмельниччини, як  елемент нематеріальної культурної спадщини України.   Розпис вже бачили і в Харкові,і в Житомирщині,  і в Запоріжжі, і в столиці України. І ось він доїхав аж до прифронтового Бахмуту Донецької області!

На вулиці йшов рясний дощ, текли потоки води, але не зважаючи на осінню погоду,  до музею завітали жителі Бахмуту, аби на власні очі побачити диво дивне – Самчківський розпис, почути розповідь про мальовниче Поділля, помилуватися подільською вишивкою, роздивитися ужиткові речі та побачити український Версаль – палацовий комплекс Чечеля.

p1016559Майстри розповіли про історію відродження народного малюнку, ділилися секретами розпису, показали роботи дітей художньої школи села Самчики. Село надзвичайно творче, креативне, талановите. Уродженці села стали музикантами, співаками, художниками. Самчиківські таланти розсипані по всьому світу, але вони завжди повертаються до рідного села в пошуках натхнення.

Сьогодні в сільській художній школінавчається понад півсотні майбутніх народних майстрів та художників. Малюнки дітей вражають своєю експресією, динамізмом і енергетикою. Самчиківський розпис має продовження і вже ніколи не зникне з мистецької мапи України.

p1016592

Після презентації відбулося чародійство – діти Донеччини отримали перші уроки від народних майстрів Хмельниччини. Перші мазки, перші малюнки – і заслужена нагорода: ніхто не пішов без подарунків.

Свято вдалося – в музейному залі було по домашньому тепло і затишно. Учасники заходу щиро обнімалися і співали українські пісні.

Самчиківський розпис буде й надалі крокувати Донеччиною – донбасівці мають знати про різнобарв’я України.

Ми – єдина країна!

Наталка Іванченко, куратор проекту

Костянтинівка-Бахмут-ПокровськКраматорськ

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s