У Стамбулі встановили пам’ятник знаменитому коту

У Стамбулі встановили пам'ятник знаменитому коту
Image captionТомбілі померла 1 серпня після важкої хвороби

У стамбульському районі Зівербей встановили скульптуру на згадку про знамениту стамбульську кицьку Томбілі, що здобула популярність у соцмережах завдяки своїй характерній позі. Відкриття скульптури приурочили до Всесвітнього дня тварин, що відзначається 4 жовтня.

Після того, як петиція із закликом до муніципалітету Кадикой увічнити пам’ять знаменитої тварини, розміщена на сайті Change.org, стала набирати тисячі голосів, скульпторка Севал Шахін за власною ініціативою виготовила скульптуру кішки в її класичній позі – так, ніби вона ліниво спирається на край бордюру – і встановила на тому самому місці, де було зроблене фото, що прославило Томбілі.

Мер стамбульського району Кадикой Айкурт Нухоглу санкціонував встановлення пам’ятника після того, як інтернет-звернення до нього підписали понад 17 тисяч осіб.

Як розповіла скульпторка в інтерв’ю турецькій газеті Hurriyet, скульптура виконана з бронзи для того, щоб забезпечити її стійкість до шкідливих впливів навколишнього середовища.

Фото 2Image copyrightFACEBOOK ANADOLU KEDIS
Image captionСкульптуру зробили із бронзи, аби вона витримала вплив навколишнього середовища

“Спочатку скульптура була зроблена з глини, але потім додалася бронзова основа. Оскільки це відкрите місце, то скульптура повинна бути виконана з міцного матеріалу. Ось чому ми вирішили використовувати бронзу, – розповіла художниця. – Для роботи над цією скульптурою мені довелося ретельно вивчити книги із анатомії тварин. Крім того, в якості моделі я використовувала кішку моїх друзів, яка дуже схожа на Томбілі”.

Томбілі, чиє фото стало вірусним в інтернеті після того, як його вперше розмістили на сайті 9GAG, померла 1 серпня після важкої хвороби, що тривала близько місяця.

За словами місцевих жителів, кішка славилася своїм незворушним характером і підкреслено поблажливою манерою стосовно численних туристів, які намагалися з нею загравати, що й знайшло відображення в знаменитій фотографії, яка демонструвала її в розслабленій позі біля тротуару.

Фото 3Image copyrightFACEBOOK ANADOLU KEDIS
Image captionХарактерна “розслаблена” поза Томбілі, якою вона вітала натовпи туристів

Із тим, як фотографія ставала дедалі популярнішою в інтернеті, вона ставала основою для численних колажів і фотожаб: користувачі інтернету зображували її то з чаркою ракії, то зі склянкою чаю або з сигарою.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s