На конференції USAID протестують з вимогою не схвалювати сумнівний законопроект про мирні зібрання

Сьогодні, 12 жовтня, у столиці відбувається конференція “Сумн(івн)ий ювілей: 25 років без закону про мирні зібрання”.

Захід проходить за участі представників USAID (Агентства США з міжнародного розвитку), УНЦПД (Українського незалежного центру політичних досліджень), організації “Громадяни в дії” та Консультативної місії Європейського союзу.

На конференції обговорюють законопроект № 3587. Представники громадських організацій та правозахисники кваліфікували законодавчу ініціативу як таку, що обмежує права на мирний протест, і влаштували мирний пікет у залі конференції.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє громадська активістка Надія Рижук.

“У залі конференції USAID щодо мирних зібрань – мирна акція. Активісти розгорнули плакати, закликаючи експертів бути неупередженими та не брати участі в українських політичних іграх”, – пояснює Надія.

1
Фото – Надія Рижук
1
Фото – Anya Hrytsenko, Facebook
1
Фото – Anya Hrytsenko, Facebook

Як відомо, законопроект 3587 «Про гарантії свободи мирних зібрань» був зареєстрований у Верховній Раді 7 грудня 2015 року.

Метою законопроекту автори називають забезпечення законодавчих гарантій для реалізації статті 39 Конституції України, згідно з якою громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи та демонстрації. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом, відповідно до закону, і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку.

Народний депутат Ігор Луценко, аналізуючи законопроект, відзначив, що, згідно із положеннями законопроекту, поліція матиме право на власний розсуд визначати критерії “мирності” протестів, заявку на акції слід подавати за 48 годин, а місцеві адміністрації отримають право встановлювати власні стандарти щодо мирних зібрань.