Знову геральдичний плагіат

Терористи Донбасу вкрали герб у Буркіна-Фасо и Мозамбіку. У так званому «Союзі добровольців Донбасу», в який входять бойовики и терористи Донецької та Луганської «народних республік», а також добровольці з Російської Федерации, затверджено герб цієї организації, який є  майже повним плагіатом гербів таких африканських країн, як Мозамбік  та  Буркіна-Фасо , пише «Преса України» .
  Установчо з’їзд колішніх и нінішніх бойовіків и терорістів так званої «Новоросії» під назвою «Союз добровольців Донбасу», що проходив в Москві, і який очолює колишній керівник «донецької народної РЕСПУБЛІКИ» Бородай, вибрали собі офіційнім гербом малюнок, який практично повністю копіює герби африканських країн стран Буркіна-Фасо та Мозамбіку.Заради справедлівості варто відзначіті, що  герб Буркіна-Фасо на сьогоднішній день вже недіючій, оскількі  був чинний до 1997  року, а нині замінений на інший.

Але в Україні таке  явище не нове, і коли поглянути на зображення двох дуже схожих гербів, а саме Кіровоградської області та селища Самойлове з Донеччини. Геральдика – це мова символів.Символіка є ознакою цивілізації, а її відсутність вказує на кам’яний вік. Бувають і треті варианти – змішані

Герб Кіровоградщини

Автор герба селища Самойлове, герольдмейстер Української Геральдичної Колегії з Донецька Олег Киричок, що має за плечима більше сотні лише затверджених гербів, колись звернув увагу громадськості на схожість описів та зображень двох гербів. Це герб селища Самойлове, Донецької області та герб Кіровоградської області. Розбіжностей в гербах обмаль : орлу домалювали лапи та з зеленого геральдичного поля перемістили в червоне. Співпадають і описи герба. Для герба селища біля якого в кургані знайшли скіфські прикраси, концепція герба чудова, а от для області з багатими козацькими традиціями, що перебувала в межах земель Вольностей Війська Запорозького, скіфський орел, за наявності власної історичної української символіки виглядає дивним. Орлу (мельдуновському, згідно з пояснювальної записки) трохи змінили дзьоба та з метою “вдалого м’якого приземлення” на новому гербі домалювали лапи, яких в першому негеральдичному житті він не мав.

Запідозрити в плагіаті пана Киричка не можливо, бо розроблений і затверджений ним герб був раніше. Вперше увагу на “казусне непорозуміння” звернули в сусідній Росії, коли в знак поваги до Кіровоградської області за організацію зльотів геральдистів(які до речі нова місцева влада залишила без підтримки) вивчали питання про матрикулізацію (реєстрацію) герба. Експерти не рекомендували робити задумане та повідомили про це автора герба селища Самойлове.

Герб селища Самойлове

Чи слід звинувачувати в чомусь незадачливих розробників герба області пана Шляхового і  його пихату “геральдичну” компанію. Звичайно ні, бо новачки-ентузіасти не могли володіти необхідним обсягом саме геральдичних знань, що давали б можливість уникати прикрощів при розробці гербів. Певну відповідальність несуть за це експерти, що давали відгук на проект герба. Мабуть і їх обсяг знань та рівень компетенції перебував за межами необхідними для проведення доброякісної експертизи. Стосовно голови Українського Геральдичного Товариства пана Андрія Гречила, що підписував відгук на герб, можно лише губитися в здогадках: “Невже “любимим пустотливим учням” навіть знані вчителі дозволяють все?”

Поки герботворенням в Україні займаються малоавторитетні несертифіковані “специ”, а часом і просто пройдисвіти, то раз за разом на поверхню в геральдиці спливатимуть “дивні явища”. Погано, що потерпає від цього авторитет України в геральдичному світі, до якого авторам деяких гербів та їх натхненникам просто байдуже, і про існування якого вони можливо зовсім не здогадуються.

На останок слід зазначити, що “орлик” поміщений в поле кіровоградського обласного герба був не золотим, а бронзовим(можливо це копія), а головне у цього “символа” те, що це фрагмент з кінського ярма. Глибока і цікава думка, виходить, була у авторів проекту герба: «приладнати скіфське ярмо на нашу шию».

Кажуть, що символвка впливає на дійсність… Вважаю, що не треба заперечувать що вона перепрограмовує наше життя. За приклад може слугувати і герб Кіровоградщини. Варто було його авторам домалювати орлові лапи, яких до того у нього не було, і символічно на землі Кіровоградщини сіли, чи приземлилися “донецькі  орли” і почали тут все “викльовувати”. Зображення з герба вкотре стало пророчим. Нині започичивши зображення з Африки донецькі сипаратисти притягують до себе і їх долю та менталітет

 

Анатолій Авдєєв

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s