Кропивницький: сесія міськради затрималася майже на дві години через обговорення оптимізації пологових будинків

Кропивницький: сесія міськради затрималася майже на дві години через обговорення оптимізації пологових будинків

Після двох годин виступів громадськості щодо проблем міста, зокрема і питання оптимізації лікувальних закладів, нарешті розпочалося перше засідання п’ятої сесії міської ради.
Повідомляє кореспондент Трибуни із засідання.

До депутатів звернулася велика кількість представників обох лікувальних закладів, члени громадської ради та жителі міста.

“Ми жінки даючи життя новому поколінню хочемо бути впевненні у майбутньому та збережені майбутнього наших дітей. Я як представниця пацієнтів другого пологового будинку хочу мати вибір, де народжувати. Громадська організація проводила акцію зі зібрання підписів. За одну годину було зібрано більше 300 підписів на вулицях міста. Зараз відбувається зібрання підписів під петицією. Ще місяць на зібрання підписів, але вже маємо близько 100 підписів. Це думка громади. Пологовий будинок це власність громади. Це не приватне підприємство, тому під час визначення його долі враховуйте думку громади”, – заявила вагітна жінка Інна Слободян.

Зі слів лікаря-акушера другого пологового будинку керівництво міста кинуло заклад на виживання. За рік було проведено більше 2700 операцій та близько 800 пологів. Заступник головного лікаря пологового будинку №1 Тамара Грач: “Тільки під певну кількість ліжкового фонду можна зберегти ургентну службу, щоб ми змогли цілодобово надавати допомогу. Нам треба створити один потужний заклад. Ми потребуємо створення перинатального центру другого рівня. Питання про економію коштів не підноситься. Найголовніше надання якісних послуг”.

“Ми є єдиною областю в Україні, де у обласному центрі немає гемодіалізного відділення. Зараз через наявність відділення лише у обласній лікарні, близько 200 людей не потрапляють на лікування та йдуть до дому помирати. Більшість людей знаходять у віці від 20 до 40 років на гемодіалізі у них є маленькі діти. Ці люди хочуть побачити як ці діти виростуть”, – заявила гемодіалізна хвора Євгенія Ілященок.

“Ми зробимо усе, щоб лікувальний заклад був збережений. Але отримає нове життя. Не піддавайтесь на провокації, шановні лікарі, шановна громадськість. Будівлю лікувального закладу не ліквідують і не віддадуть у приватну власність. Мова йде про модернізацію та оптимізацію лікувальних закладів. Я не можу давати оцінку депутатам попередніх скликань. Я майже рік займаю пост міського голови. І я вже майже рік займаюся збереженням та покращенням життя у місті”, – звернувся до присутніх Андрій Райкович.

Наразі майже одноголосно депутати прийняли рішення зняти з розгляду питання про пологові будинки без обговорення цього рішення з головними лікарями пологових будинків. Зокрема, наразі головний лікар другого пологового важко хворий та перебуває на лікуванні.
Депутат міської ради фракції “Батьківщина” Роман Колісніченко виступив зі зверненням: “Наша фракція переконана, що ми не маємо права економити на житті та здоров’ї дітей та їх матерів”.

http://tribuna.kr.ua/vlada/kropyvnytskyi-sesiia-miskrady-zatrymalasia-maizhe-na-dvi-hodyny-cherez-obhovorennia-optymizatsii-polohovykh-budynkiv.html

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s