Влада знайшла спосіб взяти з людей більше грошей за комуналку

Влада знайшла спосіб взяти з людей більше грошей за комуналку

До прийняття у другому читанні у Верховній Раді готують закон “Про житлово-комунальні послуги”, пише МинПром.

Підвищення тарифів на тепло, газ, воду і світло виявилися тарифним ударом не в повній мірі. Влада задумалася над тим, щоб стягувати плату за якесь “клієнтське обслуговування” – доставку тепла, електроенергії, води і газу від “входу” в будинкові мережі до квартир. А ось якою буде кінцева сума, невідомо. “Вона буде залежати від зносу самих мереж – думаю, близько 5% від нинішнього тарифу за тепло”, – вважає екс-міністр з ЖКГ Олексій Кучеренко.

Експерти стверджують, що насправді ці платежі існують і зараз. “Формально вважається, що зараз ми цей тариф оплачуємо ЖЕКам, але на ділі система працює безглуздо”, – пояснює економіст Олександр Охріменко.

До сих пір “клієнтські” були предметом торгу. За словами Кучеренка, то вони “сиділи” в тарифі, то з нього вилучалися. А колишній заступник голови КМДА Олександр Мазурчак пояснив, що в тариф було включено тільки дуже маленький платіж на поточний ремонт мереж. “Капремонт магістральних мереж (а також внутрішньобудинкових, хоч і неясно, на чиєму вони балансі) робиться за рахунок міських бюджетів або інвестиційних програм підприємств ПЕК”, – сказав екс-чиновник.

При цьому ймовірність, що “клієнтські” в повній мірі потраплять в платіжки, вельми велика – один з членів комітету Ради з ЖКГ неофіційно сказав, що питання вирішене, і в профільному міністерстві готують методику розрахунку тарифів. “У нас на тарифах виростають олігархи, – сказав екс-глава комісії Київради з питань ЖКГ і ПЕК Олександр Клюс. – І таке рішення обов’язково приймуть, тим більше що в першому читанні законопроект проголосований”.

Другий момент – поява пені за прострочення послуг ЖКГ. Розмір пені – 0,01% від суми боргу за день. Виходить, що якщо людина заборгувала 1000 грн за тепло, в місяць набіжить сума в 30 грн.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s