РОМАНЮК РОЗПОВІЛА ПРО ТЕНДЕНЦІЇ В УКРАЇНСЬКИХ МЕДІА

5 канал

На цьому тижні закінчився масштабний аналіз українських медіа на предмет дотримання журналістських стандартів

Таке в ефірі “5 каналу” у програмі “Час. Підсумки дня” заявила виконавчий директор Інституту масової інформації Оксана Романюк.

“На цьому тижні закінчили масштабний аналіз українських медіа на предмет дотримання журналістських стандартів. І цей аналіз показав цікавих дві тенденції – одну позитивну, іншу негативну. Негативна тенденція полягає у тому, що тільки 48% українських медіа по всіх регіонах дотримуються балансу у новинах. Це малий показник, тому що – банальна лінь і непрофесіоналізм. Вони ставлять ті прес-релізи, які їм присилають, розміщують інформацію, яка просто сама йде в руки і не шукають ні протилежної точки зору, ні тим більше якоїсь експертної думки на цю тему”, – повідомила Романюк.

“Але позитивна тенденція була помічена у тому, що приблизно 87% медіа все ж таки дотримуються стандарту – відділення фактів і коментарів від оцінок. Це те, що ми бачимо у російських медіа, там, де новини підміняються оціночними судженнями, емоціями і видаються ось ці емоції за якісь факти. Все ж таки такої відвертої пропаганди і маніпуляції в наших медіа немає, у нас подаються факти так чи інакше”, – додала вона.

Нагадаємо, головний редактор сайту “Цензор.нет” Юрій Бутусов заявив, що під час війни необхідно прийняти законодавчі обмеження на будь-які види співпраці українських засобів масової інформації, журналістів, громадян з російськими засобами масової інформації.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s