Як популізм і «реформи» проїли мільярдні діри в держбюджеті 2016

Як популізм і «реформи» проїли мільярдні діри в держбюджеті 2016

: ОЛЕКСАНДР ГАЙДУК

Курчат по осені рахують. Ось і нам настав час поглянути на те, чи вдалося уникнути дефіциту держбюджету в цьому році.Відповідь, незважаючи на стримано оптимістичний початок, невтішний – вже зараз сума дефіциту становить 60 млрд грн.

За 5 років Останні – це рекордний РЕЗУЛЬТАТ. При цьому зростання економіки майже нульовий, відповідно, компенсувати нічим.

Причина подібної ситуації в тому, що наші горе-реформатори примудрилися зробити відразу дві дірки – пенсійну і субсидійним.Цьому є кілька очевидних причин, породжені «політикою партії» нашого Кабміну.

По-перше, популізм, який вже не перший рік є бичем економіки. Адже субсидійним діра в чому продиктована провальною енергетичної реформою, в основі якої лежав відмова від російського газу. На перший погляд патріотичний маневр призвів до збитків, які відбилися на вартості комуналки. За цим послідувало інше популістське рішення – видати всім нужденним субсидії. Звідси і діра в бюджеті.

Друге, що впадає в очі і є однією з ключових проблем в цілому, – провалені реформи. Так, провалена пенсійна реформа, за словами прем’єра Гройсмана, стала «викликом для пенсіонерів», яких він навіть примудрився звинуватити у нестачі коштів. Відповідно, при такому стані речей сподіватися на зростання економіки і відсутність дефіциту – просто-таки наївно.

Про те, що вписується в бюджет буде складно, говорили і раніше. Так, глава Державної фіскальної служби Роман Насиров однією з причин зниження надходження доходів називав зміцнення гривні: “. У комплексі це добре, але з точки зору виконання дохідної частини бюджету – погано І по податковому напрямку, і, особливо, з митного напрямку, адже там надходження формуються в основному з доларової вартості, в результаті і ми Отримуємо НЕ повідомлення плюс, а мінус “.

Втім, якщо зміцнення гривні навряд чи можна назвати проблемою, то помилки (або ж свідомо невірні рішення), пов’язані з обслуговування держборгу, явно не можна записати уряду в актив. Ось що пишуть експерти:

«Відгукнулася і торішня реструктуризація держборгу. Виплата купона за все в $ 0,5 млрд. змусила різко збільшити обслуговування боргу і ще сильніше погіршила дефіцит держбюджету. Я нагадаю, що зовнішній держборг виріс як в доларовому еквіваленті, так і за рахунок девальвації в гривні, що б там не казали різноманітні міністри фінансів і прем’єр-міністри.

У сухому залишку маємо величезний дефіцит, відсутність перспектив з траншем від МВФ в цьому році і непрацюючу економіку. Все це на тлі повзучої девальвації, яка збільшить платежі по зростаючому боргу і збільшує обороти маховика військових витрат », – пише в своєму блозіколишній в. о. прем’єр-міністра України, глава Національного банку України Сергій Арбузов.

У підсумку, за 9 місяців ми маємо 60-мільярдний дефіцит, але ж ще не кінець року, тому можна припустити його подальше зростання. Ці цифри тим більше сумні, що бюджет на наступний дефіцитний вже, а з таким держуправлінням уникнути нових дірок в десятки мільярдів гривень навряд чи вдасться.

Печаль картини, яку ми спостерігаємо, ще й в тому, що ні уряд, ні президенти країни свої помилки не визнають, а продовжують нас годувати безпідставним оптимізмом і пафосною риторикою про швидкий вихід з кризи, хоча насправді без якісної перезавантаження влади сподіватися на це не варто.

http://zlatopil.com.ua/component/easyblog/?view=entry&id=170

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s