В Україні піднімають питання про розірвання усіх державних угод з Росією

Елена Ясиновская
В Україні піднімають питання про розірвання усіх державних угод з Росією

Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах, нардеп Ганна Гопко заявила, що Україні варто розірвати усі договори із Росією, які були підписані протягом останніх 25 років. Її підтримали інші депутати, зазначивши при цьому, що Росія вже давно відмовилась від власних зобов’язань, прописаних у вищезгаданих документах.

Новину передає «Преса України».

Гопко згадала про більш ніж 300 угод, підписаних Україною та Росією за останніх 25 років. Усі вони, впевнена Гопко, суперечать нинішнім реаліям. А загадати про існування цілого архіву українсько-російських  угод нардеп вирішила через те, що ВР вирішила розірвати угоди із Росією у сфері інформації. Мова йде про угоду про співпрацю в області телебачення та радіомовлення.

«База усіх угод з Росією, підписаних за 25 років Незалежності, потребує повної ревізії для анулювання всіх домовленостей, що складають загрозу для національної безпеки.  Питання до уряду загалом і, зокрема, до Міністерства закордонних справ, Міністерства юстиції – скільки років треба ще воювати, щоб очистити наше правове поле від непотрібних, а то й шкідливих угод з агресором?  Інакше, періодично будемо чути новини, як сьогодні, коли нарешті на третій рік !!! війни з Росією, Україна анулювала угоду з РФ про співпрацю в сфері телебачення та радіомовлення», – резюмувала Гопко.

Зазначимо, що таку можливість  прокоментували українські юристи. Зокрема, спеціалісти зазначили, що російська сторона вже давно не виконує тих зобов’язань, на які підписувалась у багатьох угодах із Україною.

«На жодну з цих угод неможливо послатися в російських судах», – неодноразово заявляли юристи, яким доводилось захищати інтереси українців, або ж самої України у судах РФ.

Точні дані про угоди, які засвідчують українсько-російські відносини, востаннє оприлюднювались українським посольством у РФ.

«Договірно-правова база українсько-російських відносин на сьогодні складає 358 міжнародних документів, які регулюють широке коло питань двостороннього співробітництва держав, включаючи торговельно-економічну, науково-технічну, гуманітарну, правоохоронну та інші сфери. Водночас, реалізація низки документів наразі суттєво ускладнена, шо обумовлено загальним станом українсько-російських відносин після анексії Російською Федерацію частини території України – АР Крим», – йдеться на офіційній сторінці українського посольства у РФ.

З текстами чинних двосторонніх договорів між Україною і Російською Федерацією бажаючі можуть ознайомитися на веб-сайті Верховної Ради України.

Нагадаємо, Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, який у 1988 році підписав тодішній президент України Леонід Кучма, гарантує визнання непорушності існуючих кордонів обох країн, а також «поваги до територіальної цілісності та взаємного зобов’язання не використовувати свою територію шкоди безпеці один одного». Нині політики часто посилаються на цей закон, який по суті  порушили Росія. У ВР група так званих «євро оптимістів» давно піднімає питання про розірвання цього договору. До слова, російський президент Володимир Путін неодноразово заявляв, що не порушував умови вищезгаданого договору так, як «до влади в Україні, в результаті державного перевороту, прийшли сили контрольовані та фінансовані США».

У новій Стратегії національної безпеки Російської Федерації», від 2015 року, йдеться: «Зміцнення вкрай правої націоналістичної ідеології, цілеспрямоване формування у населення образу ворога в особі Росії, неприкрита ставка на силове вирішення внутрішньодержавних протиріч, глибока соціально-економічна криза перетворюють Україну на довгостроковий осередок нестабільності в Європі і безпосередньо біля кордонів Росії».

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s