Ляшко озвучив вимоги Радикальної партії до бюджету 2017 року

Лідер Радикальної парті Олег Ляшко назвав вимоги своєї політичної сили до бюджетного процесу.

Про це народний депутат написав на своїй сторінці у Facebook.

“Фракція Радикальної партії вимагає від уряду врахування таких ключових позицій:

1) Закріпити в бюджеті двократне підвищення мінімальної заробітної плати, піднявши її до 3 200 грн, щоб жодна працююча людина в країні не отримувала менше. Ми боролися за це понад півтора року і не дамо уряду звернути з цього шляху!

2) Підвищити пенсії 500 000 українцям (пенсіонерам, людям з інвалідністю, жінкам, що не мають достатнього стажу), які сьогодні отримують 947 гривень на місяць, принаймні на 300-400 грн, з подальшим підняттям до реального прожиткового рівня та індексацією на рівень інфляції, як це передбачає законопроект РПЛ №4998.

3) Запровадити реальну державну підтримку переселенців, які сьогодні кинуті напризволяще. Це майже 2 млн українців з Донбасу, Луганщини, Криму, які втратили своє житло. Наша найбільша мрія, щоб люди вернулись на рідну землю і повернули свій дім. А до того держава має фінансово підтримувати переселенців, тож ми вимагаємо від уряду передбачити кошти на компенсацію вартості житла для них!

4) Зберегти спеціальний режим оподаткування для сільгоспвиробників та прийняти законопроекти РПЛ №5300 та №5301 про підтримку тваринництва, щоб наші селяни, фермери-одноосібники, малі фермерські господарства, сімейні ферми мали можливість заробляти, годувати свої сім’ї і продавати продукцію. За пропозицією РПЛ дотація на кожну корову складе понад 4 000 грн на рік. Влада замість того, щоб продавати землю, повинна не грабувати селян, а залишати в їхньому розпорядженні зароблені ними ж кошти.

5) Відновити державне фінансування закладів професійно-технічної освіти. Позбавивши державного фінансування ПТУ, уряд позбавляє сільських дітей, дітей із малозабезпечених родин, дітей-сиріт можливості отримати трудові навики, знання, годувати свої майбутні сім’ї! Тому ми вимагаємо відновити державні програми фінансування професійно-технічної освіти.

6) Відновити пільгову норму споживання газу для населення та збільшити її до 2 400 куб. м на опалювальний сезон та переглянути несправедливо завищені тарифи, щоб люди не відчували себе бідняками та могли платити комуналку. Багатим все одно цієї норми не вистачить для опалення своїх палаців, а от на одно- чи двокімнатну квартиру буде достатньо. На відміну від субсидій це стимулюватиме людей дійсно заощаджувати та впроваджувати енергоефективні заходи для того щоб вкластись в норму споживання.

7) Запровадити дієву систему підтримки вітчизняних виробників-експортерів через законопроект РПЛ №2142а про українське експортно-кредитне агентство. Це забезпечить здешевлення кредитів вітчизняним виробникам та просування високотехнологічної продукції українського виробництва по світу. Щоб в майбутньому Іран за 17 млрд дол США купував не літаки Boeing, а українські “Мрії” та “Руслани”. Щоб весь світ купував у нас харківські турбіни, херсонські і миколаївські кораблі, дніпровські труби, львівські трамваї, нашу сільгосппродукцію.

8) Створити привабливі інвестиційні умови для нових виробництв в Україні через прийняття законодавства про індустріальні парки №2554а-д та 2555а-д за досвідом Польщі, Словаччини й Туреччини. Щоб залучити в Україну масштабні інвестиції, зупинити відтік талановитих людей та капіталу з країни, розвинути власне виробництво та економіку і перестати жити на подачки з-за кордону.

9) Обмежити зростання земельного податку для промисловості та сільського господарства на рівні не більше 10%, незалежно від рівня інфляції, прийнявши законопроект РПЛ №5493. Щоб не дати знищити авіабудівні, суднобудівні, машинобудівні та інші виробничі підприємства і ферми через драконівські податки.

10) Зняти штучний податок на інвестиції – ввізні мита для української промисловості, прийнявши законопроект РПЛ №5276, а також надати 3-х річну розстрочку ПДВ на імпортне деревообробне обладнання для посилення ефекту мораторію на вивезення необробленого лісу-кругляка. Це зробить дешевшими станки та устаткування для української промисловості та дасть поштовх розвитку власної економіки і підвищенню реальних доходів громадян”, – перелічив політик.

Як відомо, Олег Ляшко послідовно вимагає підвищити соціальні стандарти у країні. Зокрема, 12 грудня лідер парламентської фракції Радикальної партії заявив про вимогу підвищити рівень мінімальної зарплати та соціальних пенсій до 5 тисяч та 1 600 гривень відповідно. Для того, щоб зростання зарплат не спричинило стрибок інфляції, Олег Ляшко пропонує виводити зарплати з тіні.

Також політик вимагає передбачити в держбюджеті програми компенсації вартості житла переселенцям, повернути спецрежим оподаткування фермерів та відновити державне фінансування закладів профтехосвіти.

Раніше Олег Ляшко заявив, що законопроект про виділення безкоштовних ліків для пенсіонерів вдасться прийняти та реалізувати уже з початку наступного року. Законодавча ініціатива передбачає виділення пенсіонерам базового пакету ліків кожного місяця.

Advertisements