Декларація  класичним живописом Валерія Давидова

 

19 грудня 2016 року у Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки творів «Декларація Валерія Давидова», відомого у краї  митця та педагога.

Давидов Валерій Миколайович народився 21 грудня 1954 року у  Кіровограді ( нині Кропивницький).. У 1993 році закінчив Санкт-Петербурзький державний академічний інститут живопису, скульптури та архітектури імені І.Ю. Рєпіна. Учасник багатьох всеукраїнських та обласних художніх виставок. Член Національної спілки художників України з 2005 року. Валерій Миколайович Давидов займав посаду директора Кіровоградського обласного художнього музею (з 1998 по 2001 рік). Саме він був одним із перших директорів, який доклав чимало зусиль для відкриття знову музею для відвідувачів після створення музею на базі картинної галереї у травні 2001 року.

Символічно те, що 15 років потому, коли заклад знову відкриває свої двері для усіх любителів мистецтва після ремонтних робіт, саме виставка творів Валерія Давидова відкривається в цих залах. Валерій Миколайович брав участь в обласних, українських, міжнародних художніх виставках. Серед них – Всеукраїнська художня виставка “Жінки України – митці” (Київ, 2002), Всеукраїнська художня виставка “Мальовнича Україна” (Донецьк, 2002), Всеукраїнська виставка до Дня художника (Київ, 2003), Всеукраїнська Різдвяна художня виставка (Київ, 2003), Всеукраїнська виставка “Мальовнича Україна” (Львів, 2003), Всеукраїнська виставка “Мальовнича Україна” (Яготин, 2004), Всеукраїнська осіння художня виставка (Київ, 2004), Всеукраїнське бієнале графіки (Київ, 2006), Всеукраїнська художня виставка «Море акварелі» (Одеса, 2016).

За ініціативи та безпосередньої участі Валерія Миколайовича було проведено декілька виставок дипломних робіт випускників мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка. Помітними у творчій біографії стали проведення персональної виставки вторів в художньому салоні міста (2005), організація та участь у виставці «Вчитель та учні» (м. Кропивницький, обласний художній музей, 2006), участь у виставці кіровоградських художників в Національному заповіднику «Софія Київська», що проходила в рамках проекту «Скарби музеїв України на святій землі Софії Київської» (2009). Зокрема, у 2008 році, В.Давидов брав участь у Національному проекті «Українці у світі» (створення портретів видатних українців, написав п’ять портретів, зокрема, портрети видатних художників- земляків, видатних діячів культури ХХ століття Петра Оссовського та Олександра Осмьоркіна).

Валерій  Давидов брав участь у  багатьох цікавих мистецьких проектах. У травні 2006 року в співавторстві з членом НСХУ Артемом Кіндрицьким був художником- постановником спектаклю за твором Івана Франка «Лис Микита» в Кіровоградському обласному академічному музично-драматичному театрі імені М. Кропивницького. У 2015 році зі студентами мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Винниченка створив розпис біля тайм-клубу «Берлога».

Окремим напрямком роботи художника є іконописний живопис. З 1993 року митцем створено ціла низка  іконописних образів, серед яких  ікони «Єлисаветградська Богородиця», «Свята Єлизавета», «Святий Миколай», що зберігаються у Спасо-Преображенському соборі нашого міста. На жаль, деякі з цих творів нині  використовуються московськими священнослужителями в антиукраїнській пропаганді, та є певною мірою знаковими для місцевого «руського міра».

Участь у пленерах, у тому числі, міжнародних , є  окремою сторінкою творчої біографії майстра. Ще під час роботи на посаді директора обласного художнього музею Валерієм Миколайовичем була започаткована мистецька акція-пленер «Кіровоградщина очима художників», яка стала традиційною Щорічною, і мандрує районами області. У 2015 році Валерій Миколайович взяв участь у пленері у  Світловодську Кіровоградської області (організатор – галерея «Єлисаветград») та пленері, присвяченому пам’яті видатних художників-земляків Івана Похитонова (1850-1923) та Петра Оссовського (1925-2015) у Добровеличківському, Новоукраїнському та Маловисківському районах.

Нині Валерій Давидов працює старшим викладачем кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, а також викладачем Кіровоградської міської дитячої художньої школи імені О. Осмьоркіна, зосереджує свою увагу на вихованні талановитої молоді.  І тому дуже часто його учні відривають свої виставки з участю вчителя. За ініціативи та безпосередньої участі Валерія Миколайовича було проведено декілька виставок дипломних робіт випускників мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка та в 2006 році було відкрито виставку «Вчитель та учні». Його вихованці – учасники Всеукраїнських та міжнародних виставок. Деякі з них вступили до вищих навчальних закладів мистецького спрямування, зокрема, до Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури України, деякі вже стали членами Національної спілки художників України, розвиваючи кращі традиції вітчизняного образотворчого мистецтва.

Роботи Валерія Миколайовича зберігаються в Кіровоградському обласному художньому музеї, Добровеличківському районному краєзнавчому музеї, Кашинському краєзнавчому музеї (Російська Федерація) та в багатьох приватних колекціях України, Росії, країнах Європи та  Америки.

Валерій  Давидов  і досі працює у класичному напрямку реалістичного живопису. Жанровий діапазон творчості художника дуже широкий: пейзаж, натюрморт, портрет, жанрова картина та інші.  Нинішня виставка відомого митця отримала промовисту назву – «Декларація Валерія Давидова», засвідчує вірність художника традиціям реалістичного мистецтва, які він і розвиває протягом усього свого творчого шляху.

На відкритті персональної виставки Валерієм .Давидовим до фондів обласного художнього музею був подарований портрет видатного художника-земляка Петра Оссовського, написаний спеціально для музею, до речі вже вдруге.  З його слів,  цей видатний художник-земляк займав особливу роль в його житті та творчості. Перша робота митця, що перебувала у фондах музею, загадково зникла кільки років тому, про що він розповів на відкритті виставки. Отака от детективна складова в життя митця та обласного художнього музею.

Багато хто не сприймає нині його класицизм, але «на вкус і цвіт – товаріща нєт». Мистецтво багатогранне, і всі напрямки мають право на існування. Не можна засуджувати вишуканий  класичний  живопис та подібне  мистецтво за його «пригальмування в часі» на століття чи два. Вік не торкається прекрасного, бо воно вічне, і краса рятує світ від катастрофи знекультурення.

На відкритті виставки митця були присутні десятки шанувальників митця, учні та студенти,  друзі та колеги по роботі,члени родини. Вийшло феєричне майже сімейне свято, хоча і без хору та оркестрів.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s