Велика геральдична втрата

 

З невизнаного Придністров’я надійшла сумна звістка. На 57-ому році життя перестало битися серце видатної  і знакової для геральдики ХХ століття людини Ігоря Станіславовича Сметаннікова.

Народився Ігор Сметанніков  1 червня 1960 року в місті Бендери. Після закінчення школи став курсантом Київського вищого училища повітряної оборони, а після його закінчення ніс службу у підмосковному Моніно. Останні роки служив згідно з головного покликання свого життя у відділі геральдики Генерального штабу Російської Армії. Закінчив службу у 90-х роках у званні підполковника.

Головним у його житті стала і була геральдика. Саме навколо нього в кінці 80-х років згуртувалися десятки тих, хто почав відроджувати геральдичну справу на терені колишнього СРСР. Спілкування з науковцями  різних рівнів та ентузіастами цієї справи мимо волі зробило його не проголошеним, але визнаним лідером геральдичного відродження. Практично він особисто  та всі його сподвижники майже виконали головний девіз його життя – «Кожному місту – герб!»

Наприкінці 80-х та початку 90-х років минулого століття  Ігор Станіславович заснував та очолив випуск першого періодичного видання газети « Вєстнік геральдіста», відродив видання журналу «Гербовєд», ста засновником та організатором Зльотів геральдистів СРСР, Підмосков’я та СНД, Всеросійського союзу геральдистів та Русской геральдической колегії  і низки інших громадських та геральдичних організацій. А ще був натхненником і першим організатором в випуску масових тиражів та серій геральдичних значків та пропагандиських геральдичних видань. Завдяки його титанічним зусиллям  геральдичний рух виріс у десятки разів, відроджувалося дворянство та козацтво. Ігор Сметанніков був Герольдмаршалом Россії  та мав великий авторитет у російських монархічних колах, де йому був пожалуваний титул князя. А самим найбільшим доробок  Ігоря Сметаннікова у геральдиці були сотні розроблених ним гербів, як особистих, так і гербів міст, селищ, сіл, установ, військових підрозділів, навчальних закладів. Він є автором розробником герба Президента України Леоніда Кучми. Ігор Станіславович був одним із ініціаторів створення та почесним членом Української Геральдичної колегії, вірчу грамоту, якої йому було вручено в Кропивницькому на Зльоті геральдистів України у листопаді 2012 року.

З Україною його пов’язували не лише роки навчання, але і українське походження, великі  дружні зв’язки з українськими геральдистами. Він неодноразово був учасником Зльотів геральдистів України у Херсоні, Одесі, Києві та двічі був на зльотах у Кропивницькому. Останні роки життя проживав на своїй історичній батьківщині у місті Бендери. Став членом  місцевої письменницьої спільноти, де користувався великою повагою.

В житті Ігор Сметанніков  був порядною, високо ерудованою, щирою людиною веселої вдачі, чуйним і вірним другом  і товаришем. Зроблене  ним у сучасній геральдиці на терені колишнього СРСР важко оцінити, бо його внесок в цю справу без перебільшення є дуже вагомим і історичним. Світла пам’ять про Ігоря Станіславовича Сметаннікова завжди буде жити в наших серцях.

Рада Української геральдичної колегії

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s