Новий меморандум з МВФ – це контрольний постріл у голову українському суспільству

З деякими пунктами можна в принципі погодитися і їх треба і так робити – незалежно від включення до меморандуму. Це стосується до прикладу аудиту «Приватбанку» – треба виявити, хто і як приймав рішення про покупку 150 мільярдів боргу, хто дозволив «вивести» мільярди вкладників і які є шанси повернути хоча би частину вкраденого.

Так само уваги заслуговує створення реєстру отримувачів соціальних пільг. Скарги на зловживання ідуть постійно, особливо актуальним це є для мільйонів переселенців.

Але підвищення пенсійного віку чи термінове прийняття закону про розпродаж сільгоспземель – є неприйнятними вимогами. Продаж земель можна вводити лише з державними механізмами захисту інтересів селянина і створенням можливостей для справедливої конкурентної ціни. Поки подібні механізми не знайдені.

Соціальну норму газу потрібно не знижувати, а підвищувати.
Створення антикорупційних судів – узагалі універсальна відмазка для виправдання, чому у нас не покарали жодного не те що високого, а хоча б середнього корупціонера. Комусь відомі випадки, коли справу на міністра чи навіть вище – передали до суду і вона там розвалилася? У Європі антикорупційні суди створили в двох країнах. У Словаччині суд сидить без роботи і йому дозволили розглядати інші справи. І взагалі, у нас же провели суперуспішну судову реформу, і як обіцяли її організатори, у нас тепер самий справедливий суд у світі? А новий ще справедливіший суд де будемо брати: оберемо на конкурсній комісії яка обрала прекрасного кадра на Одеське НАБУ? Чи на тій конкурсній комісії, яка обирає губернаторів і держсекретарів?

Щодо меморандуму з МВФ – не кажіть мені, що це лише драфт. По минулому меморандуму уряд теж відмазувався до останнього, навіть говорив, що не встигають нам перекласти. А потім виявилося що все таки правда, підписали всі драконівські вимоги.

Вимагаємо залучення парламенту до консультацій щодо умов меморандуму з МВФ, адже більшість обіцянок там мають бути виконані саме Радою. Якщо цей Уряд не може аргументовано і жорстко провести переговори – допустіть РПЛ як опозицію, ми пояснимо що таке Україна і як тут будувати економіку.

Я розумію, бюджет дірявий. Але може давайте легалізуємо видобуток бурштину, хоча б наполовину закриємо контрабас на митниці, перестанемо відшкодовувати фіктивний ПДВ, заборонимо Роттердам як схему – і тоді обійдемося без знущань над пенсіонерами?