Ніхто з олігархів в Україні не є видатною людиною

Penguins

Ніхто з олігархів в Україні не є видатною людиною – ні за інтелектуальними здібностями, ні за підприємницькими даними, не є вони фахівцями з питань економіки, виробництва, а українськими патріотами не є й поготів.

Ахметов, не маючи вищої освіти (мова тут не про куплені дипломи), розпочинав як член кримінальної бригади і, потрапивши під патронат ФСБ був підтримуваний колишніми міліціонерами та кагебістами з Донеччини. Очевидно, що він мав би проявити риси жорстокості, безжальності та агресивності, щоб знищити конкурентів з кримінального світу і, шантажуючи директорат, прихватизувати десятки крупних підприємств південного сходу.

Фірташ розпочинав, як водій чернівецького тіньовика, побрався з дружиною останнього,  і ставши довіреним контрольованого ФСБ кримінального авторитета Могилевича, отримав добро на торгівлю туркменським газом в Україні. Скупив ряд галузей і дохідних підприємств – валюту в офшори і майже жодної інвестиції в українську економіку. (Правда створив парникове господарство у родинному селі Синьків під Заліщиками. Але при його мільярдах мав би підняти господарство не у одній області в Україні).

Пінчук – професійний зять Кучми. Його заводи і телеканали є не результатом успішного підприємництва “з нуля”, а банальною прихватизацією виробництв з волі Кучми.

Коломойський єдиний, хто з командою проявив особисті фінансові, спекулятивні вправності. Він не помічений,  як протеже російських спецслужб, котрогось з президентів чи премєр-міністрів і зорієнтований на транснаціональний капітал.

Всі ці олігархи, із кількома десятками подібних менших акул, не ставлять державність, самостійність, українськість України як цінність. Окремі з них воліли б, щоб  Україна була частиною Росії, у крайньому випадку – в ЄС. Але для них не комфортно жити в державі Україна, дбати про неї, її силу, самостійність, про робочі місця чи інновації. Україна для них – місце для пограбунку, визиску населення.
Оточені радниками, експертами, консультантами – вони захопили ЗМІ, владу над партіями, міністри роками є для них найманими працівниками.
Але народ йде на вибори і підтримує партійні симулякри, створені для обслуговування т. зв. “олігархів”.

Сергій Жижко
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s