Економіст порівняв тарифи в Вашингтоні і в Києві і зробив шокуючий висновок

Економіст порівняв тарифи в Вашингтоні і в Києві і зробив шокуючий висновокНе можна просто підвищити тарифи і не забезпечити при цьому стрімке економічне зростання.

Про це пише виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, – передають “Українські реалії ” з посиланням на from-ua .

За словами експерта, ніщо не має значення, і ніяку економічну політику не можна виправдати, якщо населення країни продовжує жити погано.

«За своєю природою реформи покликані поліпшити життя звичайної людини. Не можна просто підняти тарифи і не забезпечувати при цьому стрімке економічне зростання. Не можна забезпечити це зростання намагаючись «підсадити» понад 40% домогосподарств на «голку» субсидій, зробивши ще більш залежними від держави, а, отже, і, посилюючи роль цієї самої держави. Зростання добробуту населення через економічне зростання, отриманий за рахунок активних структурних реформ – ось логіка процесу. Вмовляння і заклики – це від «лукавого», – зазначає Устенко.

«А тепер приклад з особистого життя. Вчора зустрічався зі своїм старим другом, який живе у Вашингтоні. У нього будинок площею 250 кв.м. У найхолодніший місяць – наприклад, в минулому грудні, він витратив на опалення і підігрів гарячої води $ 140. На гарячу воду пішло $ 25 з цієї суми. Таким чином, вартість опалення 1 кв. м його житла склала 12,5 грн. Це в 2,6 рази менше, ніж той тариф, який застосовується в Україні. Я знаю, як неекономіст не люблять оперування середніми величинами, але все ж … Середній місячний дохід американської сім’ї, який збирається збільшити президент Трамп, зараз становить $ 4,5 тис. Таким чином, частка платежу на опалення в середній американській сім’ї в найхолодніший місяць становить 2,5%. У перерахунку на українські реалії, де середня місячна заробітна плата 5,4 тис. Грн. і за умови, що двоє дорослих працюють, місячний платіж за опалення повинен складати 270 грн. Ось така нехитра математика, пані та панове! », – Додає економіст.

«Висновок банальний – без високошвидкісного економічного зростання доходи населення не збільшаться, а значить, кількість субсідіантов, що залежать від держави, й надалі залишатиметься ВЕЛИЧЕЗНИМ. Чи не про тарифи мова, а про доходи громадян », – резюмує Олег Устенко.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s