Про зброю і перемогу

Український танк Т84 "Оплот" Танк Т80 Танк Т64 Український танк Т84 "Оплот" на російській монеті

Причиною появи цієї моєї невеликої статті стала коротка публікація на сайті «Українська правда» від 27 січня 2017 року: «Порошенко доручив терміново модернізувати танки»

Ось витяг з цієї публікації:

«Президент Петро Порошенко вважає, що Україна повинна терміново провести глибоку модернізацію танків Т-64 або Т-80.

Про це він сказав під час засідання Ради національної безпеки, на якому розглядалося питання державного оборонного замовлення на 2017 рік.

За словами президента, великою дискусією при формуванні державного оборонного замовлення стало питання відносно того, що саме треба закуповувати.

“У нас стає вибір: або один “Оплот”, або десять глибоко модернізованих і капітально відремонтованих Т-64 або Т-80. При чому “Оплот” будується щонайшвидше за 18 місяців, а цикл глибокої модернізації Т-80 складає 2,5 місяці. Таким чином, у нас стає питання або танкова рота в повному складі, або один танк”, – сказав він…»

 

Танк Т-64 і його модифікації дістався у спадок Україні від СРСР. Він був основним танком в союзі і випускався з 1963 по 1987 рік.. В Україні їх мало б бути 1800 одиниць. Чому б мало бути, а не є, бо немає точної інформації скільки їх було продано і порізано на металобрухт під час скорочення української армії протягом 1991-2013 років.

Для довідки: В Росії таких танків мало би бути біля 2350 штук.

Про танк Т-64 все тут: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2-64

 

Танк Т-80 і його модифікації також дістався у спадок Україні від СРСР. Він був основним танком в союзі в кінці 80 років минулого століття і випускався з 1976 до кінця розпаду СРСР. А в Україні випускався до 2000 року. Загальна кількість випущених танків цієї модифікації десь близько 5-5.5 тисяч одиниць. В Україні їх мало б бути 158 одиниць.

Для довідки: В Росії таких танків мало б бути біля 3450 одиниць. В Білорусі – 69 одиниць. Частину танків було продано в інші країни: Кіпру – 82 машини, Південній Кореї – 80 машин, Пакистану – 320 машин.

Про танк Т-80 все тут: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2-80

 

Танк Т-84У «Оплот» був розроблений в Україні. На сьогоднішній день на озброєнні української армії є 10 таких машин, хоча він і рахується основним танком в збройних силах України.

Курйоз: Український танк Т-84У «Оплот» зображено на російській ювілейній монеті ЦБ РФ «Танкові війська», випущеній 2010. Танк Т-84У «Оплот» не стоїть на озброєнні російської армії.У серію «Танкові війська», за задумом виробників, мали увійти три монети — емблема танкових військ, перший радянський танк КС і сучасний російський танк. Вважають, що замість сучасного російського танка на монеті з’явилося зображення сучасного українського танка, який є прямим конкурентом російської військової техніки. Він відрізняється характерними низькими екранами, які прикривають гусениці, яких у російських танків немає. Всього було викарбувано 5 тисяч срібних монет (маса дорогоцінного металу в чистоті 7,78 г, проба сплаву 925) номіналом  1 рубль з українським танком.Через помилку та невеликий тираж монета стала раритетом та великою колекційною рідкістю.

Про танк «Оплот» все тут: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2-84%D0%A3_%C2%AB%D0%9E%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%82%C2%BB

 

Три роки в Україні йде війна з Росією, яку наша влада вперто називає АТО. Саме по цій причині в більшості країн світу вважають що на Донбасі відбувається не війна з Росією, а громадянська війна.

Тільки на треті рік війни Президент Петро Порошенко спромігся публічно дати вказівку про термінову модернізацію танків.

Хіба не ганьба Президенту великої держави(по площі, населенню і поки що по науково-військовому потенціалу) визнавати, що в Україні виробництво новітнього танку, кращого за всі танки країни-агресора Росії, ведеться майже два роки. Тобто за два роки війни ми не спромоглися побудувати два танки «Оплот»? Ганьба такій владі.

Невже не можна було за три роки запропонувати приватному іноземному(не російському, звісно)  і українському капіталу побудувати на території України(в центральній і західній частині України) заводи по виробництву новітніх зразків зброї? І зробити податкові пільги: Побудували завод під ключ за 6 місяців – 25 років звільнення від податку, за рік – 20 років звільнення від податку, за 1.5 року – 15 років звільнення від податку, за 2 роки – 10 років звільнення від податку, за 2.5 роки – 5 років звільнення від податку. Скільки, скажіть, на сьогодні у нас було б військових приватних підприємств, і як  би була озброєна наша армія?

А на сьогодні що ми маємо? Один танковий завод в Харкові, який при наступі російської армії буде не знищений, а захоплений в перший же день війни. Один танкоремонтний завод у Львові, який на сьогодні по вуха в боргах і не може організувати ремонт техніки в одну зміну, а він же мав би працювати безперервно день і ніч без вихідних. Та ще декілька заводів пристосованих до ремонту бронетехніки.

Ганьба такій владі. Владі що постійно зраджує народ України. Якщо би наш Президент мав честь то він від ганьби вже давно б «застрелився».

Україна переможе, з цією владою, чи з іншою, але переможе! Бо у нас народ-переможець,  а з таким народом навіть розмові про поразку, про «ганебний мир» не має місця. А зброя в української армії буде. Найкраща зброя в світі. І більше жоден агресор навіть подумати не наважиться напасти на нашу країну. А поки що нам треба виграти війну, війну у Мородору.

Читать полностью: http://h.ua/story/436101/#ixzz4XPztZgLa

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s