Вчителька кропивницької гімназії намагалася примирити дітей за допомогою російського пропагандистського ролику

ілюстрація: УНІАН

Вчителька кропивницької Гімназії ім. Т. Г. Шевченка Ліна Шеховцова на уроці Природознавства продемонструвала дітям 5-го класу пропагандистський ролик російського проекту “Жить.РФ”. Як пояснила педагог, вона не переслідувала ніяких пропагандистських намірів, а цим відео вона хотіла показати дітям цінність життя, адже між деякими учнями класу виник конфлікт. 

Про цей випадок у  Фейсбуці написав кропивничанин, учасник АТО Юрій Козачінський, донька якого теж була на цьому уроці і вдома розповіла бітькам про відео:

“Таке відео показувала на уроці Природознавства у 5 класі одна з вчителів під час заміни. Звичайно ніхто не проводив прямої агітації. Це подавалося під соусом: “Дивіться дітки, є люди з інвалідністю, але вони чогось досягли”. Короче подачу можна придумати різну, але Жить.рф – це один із нових кацапських пропагандистських проектів. І в той час як наші воїни, в тому числі мої однополчани, віддають своє життя на фронті, деякі вчителі не знаходять кращих варіантів, як без ворожої пропаганди донести свої думки дітям”, – написав Юрій і прикріпив до свого допису той відеоролик.

На перший погляд відеокліп проекту “Жить.РФ” дійсно виглядає, як заклик допомогти всім, хто знаходиться в складній ситуації і переживає непрості моменти життя, та подолати біль, знайти сенс жити, знову знайти надію. Саме таке значення, за даними сайту проекту, автори вклали у відео.

Але, як це часто буває в сусідній державі-агресорі, під соусом благих намірів подається пропаганда “руського міра”. Так, на 3 хв відео відомий підтримкою агресивної політики Кремля виконавець Ніколай Расторгуєв промовляє слова “Как можно простить врагу?”, після чого з’являються кадри, на яких жінка плаче перед портретом, а поряд з нею знаходиться російський військовий у якого на формі чітко виділяється шеврон з російським прапором.

скріншоти з відео
скріншоти з відео

У зйомках відеокліпу взяли участь 27 російських артистів. Серед них є вищезгаданий Ніколай Расторгуєв та Ґріґорій Лєпс, яким СБУ у 2015 році заборонила в’їзд на територію України через підтримку агресії Росії. Крім того, присутній у кліпі Алєксандр Маршал – теж відомий підтримкою агресивної політики Кремля.

4
скріншот з відео
5
скріншот з відео

Сьогодні, 6 лютого, Юрій Козачінський зустрівся з директром Гімназії ім. Т. Г. Шевченка Галиною Войною та безпосередньою ініціаторкою показу пропагандистського відео Ліною Шеховцовою.

Учасник АТО розповів, як його донька захопливо розповідала батькам про кліп, який їм показала вчителька, а коли вони з дружиною побачили це відео, то були шоковані. Учасник АТО змушений був пояснювати доньці про таке поняття, як “російська пропаганда” і її наслідки.

Директор Гімназії ім. Т. Г. Шевченка Галина Война з розумінням поставилася до обурення батька дитини і висловила думку, що демонстрація подібного відео є неприпустимою в українському навчальному закладі. Вона запевнила, що негайно відправиться до управління освіти міської ради, де ініціюватиме звільнення Ліни Шеховцової.

Сама ж вчителька запевняла, що не побачила у відеокліпі явної російської пропаганди, а навпаки, хотіла цим відео показати дітям цінність життя. Таким чином вона нібито хотіла владнати конфлікт серед дітей класу.

Як проходила розмова батька школярки, директора та вчительки гімназії дивіться у відео Першої електронної.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s